המשטרה דחתה את עצרת הימין מול ביתה של חברת הכנסת זועבי

ההחלטה התקבלה על רקע ההסלמה בדרום והכוננות המוגברת ברחבי הארץ, שלא מאפשרת להציב בנצרת 1,200 שוטרים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, החליט אמש לדחות את עצרת הימין שהיתה אמורה להתקיים היום, סמוך לביתה של חברת הכנסת חנין זועבי בנצרת. ההחלטה התקבלה על רקע ההסלמה בדרום והכוננות המוגברת בכל רחבי הארץ, שאינה מאפשרת להציב בנצרת 1,200 שוטרים אפילו שמדובר ביום שבתון. מועד חדש לקיום ההפגנה ייקבע בתיאום בין המשטרה ופעילי הימין.

בנצרת היו אמורות להתקיים היום הפגנות נגד מחאת פעילי הימין. ועדת המעקב של ערבי ישראל קראה בסוף השבוע לציבור הערבי להשתתף במה שהגדירה "העמידה האיתנה בפני גורמי הימין הקיצוני". בכינוס שקיימו אתמול נציגי המפלגות הערביות בנצרת נאמר כי קריאות התיגר וההתגרות של "ברוך מרזל וחבורתו", לא מכוונות רק נגד זועבי ומפלגת בל"ד, אלא נגד כלל הציבור הערבי בישראל והנהגתו.

זועבי אמרה אתמול ל"הארץ" כי "מרזל לא מתכוון לבוא לבדו, אלא עם תרבות פוליטית שלמה שמתייחסת לפלסטיני במולדתו כאל אויב או כאל זר. אנחנו שולחים מסר לממסד, לימין וגם לשמאל השתקן: נמשיך במאבקנו הצודק. שוויון לאומי ואזרחי מלא הוא אינטרס של כולנו". לדבריה, אפליה, הדרה ודיכוי במשך 63 שנה הם החממה שהולידה את הימין הקיצוני.

חברת הכנסת חנין זועביצילום: אוליבייה פיטוסי

ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי אמר כי בכוונתו לנצל את חסינותו הפרלמנטרית ולהגיע היום לנצרת. בן-ארי כינה את החלטת המשטרה חד צדדית וציין כי לא נמסרה שום הודעה בעניין לפעילי הימין. "אחרי הכניעה בדרום, לא יכול להיות שמשטרת ישראל תיכנע גם בצפון", אמר בן-ארי, "המשטרה צריכה להפנים כי הזכות להפגין איננה חסד אלא זכות יסוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ