פרץ יוכל להתמודד מול עיני בבחירות להסתדרות

ועדת הבחירות אישרה גם את מועמדות כבל, אך עניינו עדיין תלוי בהחלטת בית משפט. בעבר אמר פרץ שיתמוך בכבל אם הוא יבחר להתמודד

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

חבר הכנסת עמיר פרץ יוכל להתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות מול עופר עיני, כך החליטה הערב (רביעי) ועדת הבחירות של ההסתדרות לאחר שקיבלה את חוות דעתו של השופט בדימוס, דוד בר אופיר.

בנוסף, הוועדה אישרה גם את מועמדותו של מקורבו של פרץ, חבר הכנסת איתן כבל, בכפוף לכך שישלים את רשימת תומכיו ל-5,000 חברים. ואולם על כבל לצלוח את משוכת בית המשפט המחוזי, שם מתנהל דיון נוסף סביב הוותק של כבל כחבר בהסתדרות. אם בית המשפט יקבל את עמדתו של כבל - יוכל גם הוא להתמודד על ראשות ההסתדרות. בסביבתו של פרץ אמרו בעבר כי במידה וכבל יוכל להתמודד על התפקיד, פרץ לא יתמודד מולו אלא יתמוך בו.

על אף ההחלטה לאשר את המועמדויות, ועדת הבחירות צפויה להגיש תלונה למשטרה בשל חשד לזיופים של טפסים שונים. בוועדה הדגישו כי החומר יועבר למשטרה לבירור וכי לא מדובר בתלונה אישית נגד מי מהמתמודדים. מחוות הדעת של השופט בר אופיר, עולה כי הוא העביר את רשימות התומכים והטפסים החתומים שהמתמודדים הגישו לשתי מומחיות להשוואת כתב יד - סימה אנקונה ואורית ינאי.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

לפי חוות הדעת, הבדיקה העלתה כי "קיימות לכאורה חתימות שלא עברו את מבחן האמינות ואינן אותנטיות". השופט אמר כי מדובר ב"ממצאים קשים" שלפיהם 1,261 חתימות מרשימת "בית חברתי" של כבל נחתמו על ידי מספר כותבים. בטפסים שהוגשו על ידי הרשימה של פרץ, "עוצמה תנועה לעובדים", נמצאו 2,142 חתימות שלגביהן נמצא "ספק מעל לסביר באשר לאמיתותן".

עמיר פרץ ואיתן כבלצילום: תומר אפלבאום

בנוסף, נמצאו טפסים זהים שהופיעו בשתי הרשימות. בוועדה נזהרים מלהפנות אצבע מאשימה אל כבל ופרץ ומציינים כי "הגשת התלונה כשלעצמה אין בה כדי להעיד, אפילו לא לכאורה, על סטייה כלשהי מן השורה מצד חברי הכנסת פרץ וכבל או על הפרת חוק כלשהי מצדם".

בנוגע לטענות כבל ופרץ על ניהול הליך לא ראוי ויצירת קשר עם החותמים, גיבה השופט את ועדת הבחירות וטען כי מעשיה היו נכונים ואף בסיסיים ומובנים מאליהם. חבר הכנסת כבל הביע הערב שביעות רצון מההחלטה. לדבריו, מתחילת הדרך אמר כי במידה וקיים חשד לזיוף יש להעבירו לבדיקת המשטרה. "התנהלותו של יו"ר ההסתדרות בחודש האחרון ובכלל רק מעצימה את הצורך במנהיגות אחרת וראויה לציבור העובדים ואני נחוש להיאבק על מנת לאפשר לו לבחור במנהיגות שכזאת", מסר.

ממטה פרץ נמסר כי "תרגיליו הכוחניים של עופר עיני להשאר כמועמד יחיד לבחירות באמצעות עושי דברו לא צלחו, על אף המנגנון המשומן שהפעיל כדי לחסום את מועמדותו של עמיר. היום ברור לכל כי מטרתה של כל ההמולה היתה לשרת את האינטרסים הפוליטיים של עופר עיני וכי אין הוכחה טובה יותר מאשר אישור המועמדות על בסיס אותם נתונים שהיו לפני שלושה שבועות".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ