רויטל חובל
רויטל חובל

ד"ר אביעד הכהן, שנבחר לפני כמה חודשים לתפקיד היועץ המשפטי החיצוני של מפעל הפיס, ייצג בעבר את מפלגת תפנית שייסד עוזי דיין, המשמש יו"ר מפעל הפיס. מבדיקת "הארץ" עולה שכאשר העלה דיין את מינויו לאישור הדירקטוריון, לא הוצגה ההיכרות המוקדמת ביניהם. דיין גם מינה לתפקיד מזכיר מפעל הפיס את ירון לוסקי, שתרם לו במערכת הבחירות בשנת 2008.

הכהן שימש יועץ משפטי לעמותת "מפת חיים", שתכליתה היה לקדם את האג'נדה החברתית-כלכלית של דיין ותנועת תפנית, שמטעמה רץ לבחירות לכנסת ב-2006. כתובתה של תפנית ברשם המפלגות היא משרדו של הכהן בירושלים. מינוי הכהן ליועץ המשפטי הובא לדירקטוריון מפעל הפיס ב-10 בנובמבר. מפרוטוקול הדיון עולה שדיין סיכם עם היועץ המשפטי הקודם, רון שפירא, שהוא יסיים את תפקידו ושהוא מציע לתפקיד את הכהן.

"יש בו גישה חברתית שבעיני מוצאת חן, אבל לא בגלל זה הבחירה, אלא הבחירה היא בגלל היכולת והרמה המשפטית", נכתב בפרוטוקול מפי דיין. הגילוי הנאות היחידי נגע להיכרות של דיין עם אביו של הכהן. ממפעל הפיס נמסר בתגובה: "מינוי הכהן ליועץ המשפטי של דירקטוריון מפעל הפיס נסמך על מניעים מקצועיים בלבד. ד"ר הכהן נחשב מומחה בעל שם בתחום המשפט. משרדו טיפל אך ורק בהליכים שנדרשו לרישומה של תנועת תפנית. כל המינויים הבכירים הנעשים במפעל הפיס מאז החל דיין בכהונתו נעשים לפי כישורי המועמד".

הכהן מסר בתגובה: "משרדי רשם את המפלגה של דיין לפני חמש שנים ובכל מיני הליכי שנגעו למערכת הבחירות. ברוב הדברים לא אני טיפלתי, אלא עורך דין אחר במשרד. אין מה להסתיר. להערכתי, זה לא מחייב גילוי נאות. מדובר בעבודה מקצועית טכנית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ