עשרות ראשי רשויות עזבו את ועידת הגליל לטובת כנס עם ראש הממשלה

את ועידת הגליל יזם השר סילבן שלום; הפגישה עם נתניהו היתה בהתראה של יום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראשי רשויות רבים בצפון נטשו אתמול (שלישי) את ועידת הגליל השישית בנהריה, שתוכננה כמה חודשים, ושבה נאם השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום. זאת, לאחר שהוזמנו לפגישה בחיפה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו - בהתראה של יום.

בוועידת הגליל השתתפו כ-1,000 איש, מתוכם כ-50 ראשי רשויות. רבים מהם נאלצו לבחור בין הוועידה, שתוכננה כמה חודשים, לבין הכנס עם נתניהו, עליו נמסר בהתראה של יום.  בשעה שהנשיא המדינה שמעון פרס נאם בנהריה, כבר עזבו חלק מהמשתתפים את המקום. בסביבתו של שלום ציינו כי באו שרים ואורחים מכובדים אחרים, וכי הוועידה היתה מוצלחת ביותר.

הדוברת של שלום מסרה בשמו כי "השר מתעסק בעשייה לטובת הגליל ומשאיר את ההתעסקויות האחרות לאחרים".

מימין: פרס, שלום ומנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן, אתמול בנהריהצילום: הרצי שפירא

"היתה אווירה לא נעימה בגלל שהעמידו אותנו בסיטואציה הזאת", אמר ראש העיר צפת, אילן שוחט, שנותר בנהריה. "ועידת הגליל היא אירוע מכונן שיש לתמוך בו. מפאת כבוד המארח וכבוד נשיא המדינה נשארתי בה, במיוחד מפני שעלו נושאים שקשורים ישירות לצפת ולגליל המזרחי".

גם ראש המועצה האזורית הגליל העליון, אהרון ולנסי, בחר להישאר בנהריה. "מדובר בוועידה מאוד חשובה, לא היתה סיבה שאלך למקום אחר", אמר, והוסיף כי "הוועידה הזאת תוכננה במשך זמן רב והיה צריך לתאם את הדברים. היה יפה לו היה הפרש זמן בין הפגישות".

לכנס עם ראש הממשלה, שנערך בטכניון בחיפה, באו כ-50 ראשי רשויות, בהם גם ראשי רשויות מהגליל וראשי רשויות מהליכוד, וכן סגנו של שלום, איוב קרא. רבים מהם התייצבו בחיפה לאחר שערכו ביקור נימוסין בוועידת הגליל בנהריה, אך עזבו מיד לאחר נאומו של שלום.

רבים מראשי הרשויות אמרו כי מדובר ב"משחקי גן הילדים בין השניים", והגדירו את הכנס בחיפה "מחטף של ביבי לסילבן".

לכנס באו גם ראשי הרשויות מראש פינה, כרמיאל, אבו סנאן, טבריה וכפר כנא, שציינו כי "לא בכל יום ישנה הזדמנות לפגוש את ראש הממשלה", ולכן בחרו להגיע גם בהתראה קצרה.

"היינו מעדיפים שיהיה אירוע אחד כדי לחסוך לנו את הנסיעות", אמר ראש העיר נצרת עלית, שמעון גפסו מהליכוד. ראשי רשויות שונים סיפרו ל"הארץ" שההזמנה לכנס הגיעה לפני ימים ספורים בלבד, וכי המפגש הוצג להם כ"מפגש אינטימי".

"זה יצא לא נעים ומביך וברור שזה נעשה בכוונה", אמר אחד מראשי הרשויות, ותיק בליכוד. "שתי ועידות לרשויות בצפון ביום אחד, כאשר זו של ראש הממשלה עוסקת בשיתוף פעולה עם המגזר הערבי, וזו של סילבן מכוונת לפיתוח הגליל שמורכב בעיקר מכפרים ערביים - זה אבסורד".

בתשובה לשאלה מדוע מתקיימים שני האירועים במקביל, אמר נתניהו: "אנחנו מקיימים כמה אירועים היום, זה ובנהריה זה משקף את העבודה הרבה של כל זרועות הממשלה לקדם את הגליל". למשמע התגובה, נשמע צחוק בקהל.

"באתי לכאן לשמוע מה עוד אנחנו יכולים לעשות בשביל פיתוח הצפון והגליל", אמר נתניהו בכנס. "אנחנו עושים הרבה, אבל אפשר עוד". בתום הנאומים ובמפגש, שהיה סגור לכלי התקשורת, נפגש ראש הממשלה עם ראשי הרשויות שהשמיעו בפניו תלונות רבות על הקשיים שעמם הם מתמודדים בצפון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ