ח"כ חיים כץ יתמוך בעופר עיני לתפקיד יו"ר ההסתדרות - ויגדיל את כוחו בארגון

סיעות העבודה, הליכוד וסיעת עוז של חבר הכנסת חיים כץ, יתמכו בעיני. מרצ, קדימה וחד"ש מנהלות מו"מ עם עיני, וכן עם איתן כבל, אך עדיין לא החליטו בעניין

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

סיעות העבודה, הליכוד וסיעת עוז של חבר הכנסת חיים כץ, יתמכו בעופר עיני לתפקיד יו"ר ההסתדרות. לאחר פגישות שנערכו בימים האחרונים הגיעו עיני וכץ להסכמה שלפיה כמות המושבים והתפקידים שיוקצו לסיעת עוז יגדלו מכ-18%-17% מכלל המושבים בבית הנבחרים של ההסתדרות (בינ"ה) כיום - ליותר מ-20%.

הסכמה הושגה גם עם סיעת הליכוד בהסתדרות, האמורה לקבל חיזוק יחסי לכוחה הנוכחי. מעבר לנציגות בבינ"ה, ניצחון של עיני בבחירות להסתדרות יקנה לחברות הקואליציה מינויים נוספים לתפקידים שונים באגפי ההסתדרות.

בעבודה הודיעו על תמיכה בעיני כבר בוועידת המפלגה בסוף נובמבר. סיעות אלה יחברו מעתה כדי לקדם את ניצחונו של עיני בבחירות לראשות ההסתדרות, שייערכו ב-22 במאי.

חלק מהסיעות בסבב הקודם עדיין לא קיבלו החלטה, כולל כאלה שלקחו חלק בקואליציה של עיני. הצמצום הצפוי בכמות הסיעות החברות לצדו של עיני יעלה את הכוח היחסי של כל אחת מהן במקרה שעיני ינצח.

סיעות מרצ, קדימה וחד"ש מנהלות משא ומתן עם עיני, וכן עם המתמודד איתן כבל, אך עדיין לא החליטו בעניין. במרצ הוקם צוות שתפקידו לדון עם כבל ועיני, אך רבים העריכו כי הסיעה תעניק את תמיכתה לכבל.

רק לפני כחצי שנה אמרה יושבת ראש המפלגה, זהבה גלאון, כי "ההסתדרות בראשותו של עיני משרתת בעיקר את האינטרסים של ועדי העובדים הגדולים, והפשרות שהוא כל כך מתמחה בהן מסתדרות תמיד לטובת המעסיקים, לטובת מי שמקורב לצלחת".

חברו למפלגה, חבר הכנסת עמיר פרץ, הודיע כי יתמוך במועמדותו של כבל לתפקיד. רונן צור, יועץ התקשורת של עיני, מסר בתגובה כי "ההסכמים יונחו כחוק ביום חמישי לאחר שייחתמו, ואז כולם יוכלו לדעת את הפרטים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ