סקר מפתיע בקדימה: לבני עם 46%, מופז עם 36%

שבוע לפריימריז, מקבלת לבני 51% מקרב הנשאלים שאמרו שהם בטוחים שיגיעו להצביע, לעומת מופז שמסתפק ב-38%

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

סקר מתפקדים בקדימה שפורסם הבוקר (רביעי) צופה ניצחון לציפי לבני בפריימריז שיתקיימו בשבוע הבא. על פי הסקר, שביצע מכון "חקר", לבני זוכה לתמיכה של 46% מהמתפקדים, שאול מופז עם 36% ואבי דיכטר עם 9%.

בקרב המתפקדים שאמרו שהם בטוחים כי יגיעו להצביע, התמיכה בלבני גדולה עוד יותר ומסתכמת ב-51% לעומת 38% תמיכה במופז ו-3% בלבד בדיכטר. שאלה נוספת בסקר מעלה צפי כי שיעור ההצבעה יתקרב ל-40%, כאשר 39% מכלל המתפקדים אמרו כי בכוונתם לנצל את זכותם להצביע. הסקר, שהוזמן על ידי העיתונאית והבלוגרית טל שניידר, נערך בתחילת השבוע בקרב מדגם של 400 מתפקדי קדימה.

הממצאים עולים בקנה אחד עם סקר קודם שבוצע בקרב המתפקדים על ידי מטה דיכטר לפני כשבועיים, אז גם זכתה לבני לרוב, וזאת בניגוד להערכות הרווחות כי מופז הוא זה שצפוי לנצח בבחירות שייערכו בשבוע הבא. יחד עם זאת סוקרים רבים וכן אנשי המערכת הפוליטית מסתייגים מעריכת סקרי פריימריז, שכן סקרים אלה כבר הוכיחו את עצמם בעבר כלא אמינים וככאלה שאינם מצליחים לחזות את תוצאות האמת. בנוסף, כרבע ממתפקדי קדימה הם מהמגזר הערבי, ועריכת סקרי הצבעה במגזר זה נחשבים לבעייתיים עוד יותר בשל אי שיתוף פעולה של הנסקרים.

ציפי לבני. זוכה בכמחצית מהקולות בקרב הנשאלים שבטוחים שיצביעוצילום: ניר קידר

  עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

  מפילוחים שונים עולה כי שיעור התמיכה של לבני דומה אצל גברים ונשים, לעומת מופז שזוכה להעדפה בקרב גברים. שיעור הנשים התומכות בדיכטר גבוה מעט משיעור הגברים. מופז מקבל תמיכה רבה יותר בקרב המגזר הלא יהודי לעומת המתמודדים האחרים. מפילוח גילאי הנסקרים עולה כי המבוגרים יותר מעדיפים את לבני בעוד מופז מועדף על ידי הצעירים. דיכטר מקבל תמיכה דומה בקרב כל שכבות הגיל.

  שניידר ביקשה את עזרת הגולשים במימון הסקר ותוך ימים ספורים גייסה סכום של 6,900 שקל שנתרם על ידי 84 גולשים. הסכומים שנתרמו נעו בין 25 ל-500 שקלים. שניידר דרבנה את הגולשים לתרום בפרסומים בפייסבוק. מי שתרם סכום של 100 שקלים ומעלה יזכה לתמורה מעבר לתוצאות הסקר: תורמי 100 שקלים יוכלו לפרסם פוסט אורח בבלוג, מי שתרם 250 שקל יזכה לפוסט שייכתב עליו על ידי שניידר, ואילו תורמי 500 שקל קיבלו את התוצאות 12 שעות לפני פרסומן בבלוג. הכסף נאסף באמצעות אתר מימונה שבמסגרתו ניתן לגייס כסף לפרויקטים שונים.

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ