הח"כים שומרים על קשר: סרטי תדמית ואתרי אינטרנט

שיאן הכנסת בהוצאות הוא ח"כ עתניאל שנלר, שב-2011 הוציא 94,436 שקלים. בני בגין - היחיד שלא עשה שימוש בתקציב

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ח"כ עתניאל שנלר מקדימה הוא שיאן הכנסת בהוצאות מתקציב הקשר עם הבוחר. שנלר הוציא במהלך שנת 2011 94,436 שקלים, מתוכם כ-38 אלף שקלים בשכירת לשכה פרלמנטרית; כך עולה מנתונים על שימוש שעשו חברי הכנסת בתקציבים לקשר עם הבוחר בשנה החולפת, שפרסמה היום (רביעי) הכנסת.

מהנתונים עולה כי ח"כ ראלב מג'אדלה (עבודה) חרג במאות שקלים מהתקציב שהותר לו והוציא 83,698 שקלים. בין היתר, הוא מימן בעזרת התקציב הקמת אתר אינטרנט ב-17 אלף שקלים, ייעוץ מקצועי ב-10,500 שקלים והדפסת צילומים בכעשרת אלפים שקלים נוספים. השר בני בגין הוא היחיד מבין חברי הכנסת שלא עשה שימוש כלל בכספי התקציב.

הנתונים שפורסמו כלליים למדי, ולא ניתן לדעת על פיהם כמה מכשירי אייפד, אחד המכשירים שהפכו פופולאריים בקרב הח"כים בשנה החולפת, נרכשו בכספי הציבור, וכמה מחברי הכנסת שידרגו את מכשיר הטלפון הסלולרי שלהם למכשיר מודרני ללא הצדקה. התקציב המותר לשימוש במסגרת הקשר עם הבוחר משתנה בין ח"כ לח"כ ונקבע על סמך ותק וצבירת תקציב משנים קודמות.

מליאת הכנסתצילום: שירן גרנות

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

ח"כ אלי אפללו מקדימה, שפרש רק לאחרונה מן הכנסת, ניצל את כספי התקציב להפקת סרט תדמית בעלות של 26,680 שקל. אפללו הוא גם בין הבודדים שניצל את מלוא סכום התקציב שעמד לרשותו, כ-54,410 שקלים. ח"כ עינת וילף הזמינה קטעי צילום מהטלוויזיה בלמעלה מ-2,600 שקלים.

שר הביטחון, אהוד ברק, יכול היה לנצל 36,500 שקלים שעמדו לרשותו, אך עשה שימוש ב-345 שקלים בלבד, לטובת רכישת ציוד משרדי. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רכש באמצעות התקציב מנוי אינטרנט בעלות של 937 שקלים והוצאות תקשורת נוספות בהיקף של 893 שקלים.

הקמה ותחזוקה של אתרי אינטרנט לחברי הכנסת, הפכו השנה לאחת ההוצאות המבוקשות ורבים מקרב החכי"ם הוציאו אלפי שקלים על אתרים ובלוגים המפארים את פועלם. אחרים הוציאו סכומים דומים על כיבוד קל או על שכר לעובד בחפיפה. ח"כ דליה איציק הוציאה כ-7000 שקלים על לימודי שפה. גם סגן השר, איוב קרא, וח"כ פאינה קירשנבאום ניצלו את תקציבם כדי לממן מורה ללימוד שפה זרה לשם פעילותם הפרלמנטרית. יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין וח"כ אורלי לוי אבקסיס רכשו בכסף מצלמות דיגיטליות, הוצאה שהיתה פופולרית יותר בקרב החכי"ם בשנים קודמות. חברי הכנסת שלי יחימוביץ, נחמן שי וציפי חוטובלי רכשו מנוי לשירות ביפר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ