היועצת המסתורית של שרה לא עובדת כאן יותר

בלשכת רה"מ שכחו להודיע למיכל שרביט, שלמעשה שימשה כ"ראש לשכתה של שרה נתניהו", כי סיימה את תפקידה. הסיפור המלא ביום ו' במוסף "הארץ"

אורי בלאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי בלאו

לפני כשלושה שבועות התבקשה לשכת ראש הממשלה להסביר מהו בדיוק תפקידה של מיכל שרביט, אחת היועצות בשכר של בנימין נתניהו, במסגרת בדיקה שקיים "מוסף הארץ" לגבי הסדרי ניגודי העניינים של יועצי נתניהו. התשובה הרשמית, שהתקבלה לאחר דקות אחדות, היתה מפתיעה ובישרה ש"שרביט כבר לא עובדת בלשכה".

ניסיון ללמוד על נסיבות עזיבתה הוביל לשיחה עמה. אלא ששרביט לא ידעה שהיא כבר "לא עובדת" בלשכה. היא סיפרה שהיתה בחופשה קצרה והוסיפה שלא רק שהיא ממשיכה לעבוד בלשכה, אלא שהיא אף מצטרפת לנסיעתו של ראש הממשלה לוושינגטון. ומהו תפקידה? היא עצמה סירבה לומר, ומלשכת ראש הממשלה נמסר כי היא "עוסקת במגוון תפקידים".

אדם שעבד בלשכת ראש הממשלה אומר ששרביט, תושבת ירושלים, היא למעשה "ראש לשכתה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו", ושהיא מטפלת בארגון הלו"ז שלה, פגישותיה וכו'.

הזוג נתניהוצילום: אמיל סלמן

לאחר פנייה נוספת ללשכה מסר יועץ התקשורת רפי שמיר כי "שרביט היא יועצת אישית
לראש הממשלה" והוסיף שהיא אכן מסיימת את תפקידה במשרד. שרביט, אגב, היא היחידה מבין היועצים שבהסדר ניגוד העניינים שעליו חתמה מופיע סעיף סודיות ועל פיו היא  מתחייבת לא להעביר כל ידיעה שהגיעה אליה במסגרת תפקידה.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

במסגרת סעיף הסודיות, שרביט "מתחייבת לשמור בסוד ולא להעביר, להודיע, למסור או להביא לידיעת כל אדם כל ידיעה שתגיע אלי עקב ביצוע תפקידי, או לעשות בהם שימוש לצרכי האישיים או לטובת גופים שאני קשורה אליהם, תוך תקופת עבודתי במשרד, לפני תחילתה או לאחר מכן, פרט למידע שהפך לנחלת הכלל". שרביט מצהירה כי ידוע לה שאי מילוי ההתחייבות מהווה עבירה על החוק.

טרם כניסתה לתפקידה, מ- 2005 ועד דצמבר 2008, עבדה שרביט בעיריית ירושלים כמתאמת קשרי חוץ לראש עיריית ירושלים אז, אורי לופליאנסקי. לרגע של תהילה יחסית זכתה  שרביט כשצוטטה במסמכים של משרד החוץ האמריקאי שפורסמו אשתקד באתר ויקיליקס, בשיחות עם הקונסול האמריקאי בירושלים על מדיניותו של ראש העיר ביחס להריסת בתים של ערבים במזרח העיר ועל התוכנית לשיקום גשר המוגרבים.

בהסדר ניגוד העניינים הצהירה שרביט כי היא בעלת 50% מהמניות של חברת "עלעלים הוצאה לאור" וכי החל מספטמבר 2009 היא עוסקת בעבודות תרגום, עימוד והפקות דפוס
באמצעות החברה. רשימת לקוחות החברה צורפה כנספח להסדר שעליו חתמה. שרביט ביקשה היתר מיוחד לסיים לאחר כניסתה לתפקיד פרויקטים שהחלה לעבוד עליהם קודם לכן

הצהירה כי בכוונתה למכור את מניות החברה לבת משפחה עד לחודש מאי 2011. היא התחייבה לא לעסוק בעניינים הקשורים לחברה או ללקוחותיה.

הסיפור המלא, כולל הסכמי ניגודי העניינים של יועצי ראש הממשלה בשכר, ייחשפו ב"מוסף הארץ" ביום שישי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ