הדו"ח שנגנז: לעיריית אשדוד אסור היה להקים מלון עם יזם פרטי

תומר זרחין
תומר זרחין

בבקיץ הקרוב ייפתח בטקס חגיגי מלון הפאר הראשון באשדוד. על רצועת חוף ריביירה הוקם מלון חמישה כוכבים של 196 חדרים בשיתוף יזם פרטי, הקבלן שמעון צרפתי. החברה העירונית לפיתוח אשדוד השקיעה כמחצית מעלותו - כ-50 מיליון שקלים.

אלא שטיוטת הדו"ח על הפרויקט, ששלחה השבוע ד"ר מיכל דחוח הלוי לפרקליט המדינה, משה לדור, חושפת לא מעט בעיות בהתקשרות עם החברה הפרטית. על פי הטיוטה, לעיריית אשדוד אסור היה להיכנס למיזם. דחוח הלוי מגבה את הקביעה במספר חוות דעת משפטיות, בהן של היועצת המשפטית של העירייה שאסרה על השתתפות במיזם. דחוח הלוי כותבת כי עיריית אשדוד הצטרפה להקמת המלון ללא בדיקות מספקות, ללא בחינת אלטרנטיבות והדבר מעלה חשש למשוא פנים.

"מלבד ההשלכות העצומות על עיריית אשדוד, לממצאי הביקורת ישנן השלכות רחבות על רשויות מקומיות רבות אשר נוהגות או מתכוונות לנהוג כפי שנוהגת כיום עיריית אשדוד", כתבה השבוע דחוח הלוי ללדור.

יהודה אבידן, מנכ"ל החברה העירונית לפיתוח אשדוד, סיפר אתמול כי מאז שאנשי המבקר ביקרו בעיר ב-2007 וביקשו פרטים אודות ההתקשרות עם היזם הפרטי, הם לא שמעו מהמשרד דבר בעניין. "הכל בסדר. באו, בדקו את כל ההסכמים, ההתקשרויות, חוות הדעת, תכנון. הכל יצא מאה אחוז. כנראה שהתשובות שסיפקנו היו מספקות והוכיחו כי הכל נעשה באופן חוקי".

אבידן אמר אתמול כי מבחינה חוקית, אין כל מניעה שהחברה העירונית תקים גם מלון בהונג קונג. "אנחנו לא תמיד מסתכלים בשיקול של הגרוש. לא רק אם פרוייקט רווחי או לא. יש שיקולים אחרים, לטובת העיר והתושבים".

תגובות