רויטל חובל
רויטל חובל

משרד הפנים הודיע היום (ראשון) כי שעון הקיץ בישראל יחל בהתאם לחוק בלילה שבין יום חמישי ליום שישי, כאשר הציבור יתבקש להזיז את מחוגי השעון שעה קדימה, מהשעה שתיים לשעה שלוש.  שעון הקיץ יימשך השנה עד ה- 23 בספטמבר, יומיים לפני יום כיפור, וזאת על אף שכבר ביוני החליט שר הפנים, אלי ישי, לקבל את המלצות ועדת קהת שקובעת ששעון הקיץ יימשך עד ה-1 באוקטובר.

במשרד הפנים מסבירים כי הצעת החוק שאמורה להוביל ליישום המלצות הוועדה טרם אושרה בכנסת והיא עתידה לעלות לדיון במושב הקיץ הקרוב, אולם ספק אם תיכנס לתוקף כבר השנה.

מבדיקת "הארץ" עולה כי הצעת החוק הוגשה ב-4 ביולי האחרון, כמה חודשים לפני כניסת שעון החורף לתוקפו. הדיון בהצעה בוועדת הפנים של הכנסת התקיים רק יותר מחצי שנה לאחר מכן, ב- 28 בפברואר. באותה הזדמנות נידונו עוד שלוש הצעות חוק פרטיות שהוגשו בעניין.

שמש בשמי הדרוםצילום: אלי הרשקוביץ

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

בין השאר נידונו הצעותיהם של חברי הכנסת ניצן הורוביץ, שדרש כי שעון הקיץ יימשך עד סוף חודש אוקטובר, ורונית תירוש שדרשה כי שעון הקיץ יימשך עד ה- 15 באוקטובר. תירוש הסכימה להתפשר על ה- 10 באוקטובר, הורוביץ לא, ונציגת משרד הפנים הודיעה כי היא ממילא מתנגדת לפשרה. בסופו של דבר, הוחלט כי הצדדים ידונו על כך עם ישי ומאז לא התקיים דיון נוסף בעניין.

הצעת החוק הממשלתית קובעת שמידי שנה שעון הקיץ ימשך 193 יום (במקום 185 יום) מסוף מרץ ועד תחילת אוקטובר, שעון הקיץ יחל ביום שישי הקודם ליום ראשון האחרון בחודש מרץ בשעה 2:00 ויסתיים בתחילת יום ראשון בשבוע בשעה 02:00 שאחרי הראשון באוקטובר, בכך יותאם השעון ללוח השנה הלועזי ולמשך שעות האור ביום.

יותר מ-300 אלף איש חתמו על העצומה להאריך את שעון הקיץ ובתגובה החליט שר הפנים לבחון את הנושא באמצעות ועדת קהת. עם הקמת הוועדה אמר ישי כי "הוא אוהב את שעון הקיץ, אולם יש לבחון את יעילות שעון הקיץ ומשך הפעלתו מבחינה כלכלית וחברתית בהתחשב במאפיינים הגיאוגרפיים והחברתיים של ישראל".

בתגובה לדחייה ביישום המסקנות נמסר ממשרד הפנים כי "שר הפנים הודיע ב- 6.6.11 מיד עם הגשת ההמלצות של ועדת קהת לגבי שעון הקיץ כי הוא מאמץ את המלצות הועדה ופעל תוך זמן קצר ליזום חקיקה בנושא. במשרד הפנים מקווים שהתיקון לחוק קביעת הזמן, שפורסם ברשומות ביולי 2011 , יאושר בכנסת במושב הקרוב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ