"פוליטיקאי מכהן לא יהיה במפלגתי"

לפיד ענה לגולשים: לא ארוץ עם לבני

אביו של דובר יו"ר קדימה היוצאת, פנה ללפיד בפייסבוק בבקשה לאחד כוחות. האחרון הבהיר לו: "אף פוליטיקאי מכהן לא יהיה במפלגתי"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים77
אופיר בר-זהר

מאז הפסדה של ציפי לבני בבחירות המקדימות לראשות קדימה היא מסתגרת בביתה בצפון תל אביב. אתמול (רביעי), אביו של  גיל מסינג, הדובר של לבני ואיש אמונה, פנה ליאיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו כשבפיו הצעה מעניינת - לפיד ולבני צריכים לשתף פעולה ולהקים יחד מפלגה.

"יאיר שלום רב. מאז הכרזתך על הצטרפותך לעולם הפוליטי, אני עוקב אחרייך במטרה ללמוד להכיר ובבוא העת גם לסייע לך", כותב חיים מסינג, אביו של הדובר. הוא מסביר כי "החלטתי לכתוב אלייך דווקא היום – עם סיום הפריימריז בקדימה, המפלגה אליה השתייכתי עד אתמול. זו הזדמנות חד פעמית להגשים חלום של רבים וטובים המעוניינים בהחלפת השלטון הנוכחי. ובכדי לממש הזדמנות זו, ממליץ שיחד עם ציפי לבני תקימו את מפלגתכם החדשה שללא ספק תהווה את האלטרנטיבה היחידה".

ומדוע צריכים השניים לחבור יחד? "לך וללבני מכנה משותף כמעט בכל תחום - כאשר הובלת שינוי שיטת הבחירות, שוויון בנטל ופתרון מדיני הינם נר לרגלכם. מופז (עם קבלני הארגזים) הוכיח כי אנשים לא משתנים - היה ונשאר חתרן ופזרן הבטחות ללא כיסוי. אתם – אנשי עקרונות, אתם אנשי חזון שלבו ידיים צרפו אליכם אנשים ראויים שכמותכם ובטוחני כי רבים שכמותי יעמדו לרשותכם".

יאיר לפיד. הטעויות מקבלות הד גדול יותר מהדעותצילום: ניר קידר

לאחר מספר שעות ענה לפיד למסינג, ודבק בעמדה הידועה שלו לפיו אין בכוונתו לרוץ יחד עם פוליטיקאים שהם כבר חלק מהחיים הפוליטיים: "חיים, כפי שהסברתי בעבר - אף פוליטיקאי מכהן לא יהיה במפלגתי. בכל העולם - כשפוליטיקאים נכשלים מחליפים אותם באנשים חדשים עם רעיונות חדשים". יש לציין כי האב פנה ללפיד על דעת עצמו ולגיל מסינג אין קשר לפנייה של האב.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק

מאז שהודיע לפיד על כניסתו לחיים הפוליטיים אמרה לבני בכמה הזדמנויות כי הדבר הנכון יהיה לחבור יחד ולאחד כוחות. לפיד הבהיר מנגד כי הוא אינו מעוניין בפוליטיקאים במפלגתו, אך זו הפעם הראשונה שהוא מתייחס לנושא לאחר הפסדה של לבני בפריימריז, שהופך את אפשרות שיתוף הפעולה לרלבנטית הרבה יותר. כך לדוגמה אמרה לבני בראיון לחדשות 2 בינואר האחרון כי לפיד מבחינתה הוא "שותף לדרך", והוסיפה כי "הדרך שבה יבחר תהיה מקובלת עליי, בין אם הוא יבחר להצטרף לקדימה כדי להיות חלק ממנה, ובין אם הוא לחבור למחנה שקדימה עומדת בראשותו".

במסיבת עיתונאים שכינסה לרגל הקדמת הפריימריז אמרה לבני כי "יש אפשרות שכניסת יאיר לפיד למערכת הפוליטית תחזק את הקבוצה שמנסה להפיל את ממשלת נתניהו, אך מצד שני יש אפשרות שהיא תחליש את המחנה". סקר שפורסם הבוקר בידיעות אחרונות עולה כי כאשר מופז עומד בראשות קדימה המפלגה מקבלת 12 מנדטים וכך גם מפלגתו של לפיד, אך אם לבני תחבור ללפיד הנתון יעלה ל15 מנדטים בעוד מופז וקדימה יירדו ל11 מושבים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ