נתניהו מגיב למחאה: המס על הדלק נמוך, אנו צריכים את המסים בשביל כיפת ברזל

ראש הממשלה הגן בישיבת הממשלה על הישגיה החברתיים של ממשלתו: "מספר העניים במדינת ישראל ירד בפעם הראשונה מזה שנים"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה השבועית - שהחלה את שנתה הרביעית - לסוגיית . "איננו שולטים במחיר הדלק העולמי", אמר נתניהו. "מה שאנחנו יכולים לעשות זה לנסות להקל בצורה מדודה ואחראית על האזרחים... מי שאומר שאפשר להוריד מסים ולהרחיב הוצאות בלי חשבון - הוא נעדר ידע כללי וגם נעדר אחריות".

"אמש החלטתי יחד עם שר האוצר על ההפחתה במחיר הדלק שנקבע על ידי השוק העולמי", אמר נתניהו. "הורדנו בפעם הרביעית בתוך שנה אחת את המס על הדלק בסכום מצטבר שגדול מ-80 אגורות. אני חייב לציין שכיום המס על הדלק בישראל בסך הכל קטן יותר ממה שקיים במדינות רבות באירופה".

נתניהו גם הדף את הביקורות על גובה המסים בישראל: "אנחנו צריכים את המסים כדי לקנות עוד 'כיפות ברזל', כדי להשלים את , כדי לממן , כדי לסלול כבישים ורכבות, כדי לעזור לקשישים ולנזקקים, מה שאגב גרם לכך שבשנתיים האחרונות, אחרי שנים ארוכות, מדד העוני התחיל לרדת. מספר העניים במדינת ישראל ירד בפעם הראשונה מזה שנים, כי השקענו בקשישים וגם עודדנו יציאה של חרדים וערבים לעבודה. פעם ראשונה השעון הסתובב.

"אני אומר את כל זה משום שצריך לומר את הדברים כהווייתם. אני מברך את שר האוצר ומשרדו על הדרך האחראית שבה הם נהגו וגם הפעם התקציב למימון הפחתת המס יילקח מתהליך ייעול שנעשה במנגנון הממשלתי. גם הפעם לא נפרוץ את המסגרת התקציבית וכך נשמור על הכלכלה של ישראל מפני המשבר העולמי".

נתניהו הרבה בדבריו לשבח את פעילות ממשלתו, ואמר כי "האזרחים מרגישים בטוחים יותר בזכות המדיניות הביטחונית התקיפה של הממשלה. הם מרגישים בטוחים יותר בזכות תקציבי עתק שאנחנו משקיעים למיגון העורף, בדגש על רכישת סוללות כיפת ברזל. אזרחי ישראל מרגישים שהמדינה וכלכלת ישראל יציבות יותר. אנחנו פעלנו היטב אל מול המשבר הכלכלי העולמי". ראש הממשלה טען כי הכלכלה הישראלית צומחת למרות המשבר העולמי והאבטלה נמצאת בשיעור הנמוך ביותר מאז 1983.

"אין דבר יותר חברתי ממדיניות כלכלית שמייצרת מקומות עבודה", הוסיף נתניהו. "מקומות עבודה זה הדבר החברתי ביותר שישנו ורק מי שהולך ללשכת הסעד ואין לו פרנסה ואין לו דימוי עצמי אל מול משפחתו יודע עד כמה הפגיעה של האבטלה גדולה. הצמיחה מאפשרת לממשלה להשקיע בכול התחומים, בכבישים, ברכבות, במחלפים. אנחנו משקיעים סכומי עתק כדי לקרב את הגליל והנגב למרכז. אנחנו מבצעים מהפכות חסרות תקדים בחינוך. שנה רביעית מוצלחת לכולנו".

Read this article in English:


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ