העבודה והעצמאות מתכוננות |

יחימוביץ': ערכינו הכי רלוונטיים, אנחנו האלטרנטיבה; ברק: כבר יש לנו 3 מנדטים

בעבודה הביעו אופטימיות באירוע הרמת כוסית לחג וטענו כי "יעברו את ה-20 מנדטים בגדול". יו"ר העצמאות: מצער לראות מה שקורה בשמאל

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

חברי מפלגות העבודה והעצמאות הרימו הערב (ראשון) כוסית לרגל חג הפסח. בעוד שיו"ר המפלגה, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה ש"ערכי העבודה הם באמת הכי רלוונטיים והכי אקטואליים" והציגה את העבודה כאלטרנטיבה השלטונית היחידה לנתניהו, כינס גם יו"ר מפלגת העצמאות, שר הביטחון אהוד ברק, את חבריו לסיעה ואמר כי סקרים מנבאים לה כבר עתה שלושה מנדטים בבחירות הבאות.

באירוע הרמת כוסית של ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, בבית יהודי בסרביה בצפון תל אביב, אמרה יחימוביץ': "קורה לנו דבר מאוד טוב. התמזל מזלנו ואיננו צריכים להמציא כלום - לא צריך יועצי תדמית וספינים. ערכי תנועת העבודה, באמת הכי רלוונטים והכי אקטואליים, ומסתבר שגם הכי פופולאריים, ובאמת אנחנו מקבלים לחיקנו באהבה כל מי שרוצה להיות חברתי".

לדברי יחימוביץ', "עד הקיץ האחרון היינו עסוקים רק בימין ושמאל מדיני, שזה חשוב מאוד אבל לא יכול להיות שבמשך עשרות שנים התעסקנו רק בסוגיית הגבולות בלי להתעסק במה שיש בתוך הגבולות. הגענו לפערים עמוקים בלי שציפור צייצה, בלי ויכוח, ועכשיו הוויכוח קיים והוא מהווה חלק מסדר היום של החברה הישראלית, ואנחנו שם".

יו"ר העבודה הוסיפה כי מפלגתה היא "הכי הגדולה בגוש, לכן אנחנו האלטרנטיבה השלטונית היחידה לבנימין נתניהו. לא רק בגלל סקר כזה או אחר, בגלל שיש לנו דרך אמיתית שאנחנו דבקים בה ומובילים אותה ועם הדרך הזו נחליף את שלטון נתניהו. אני יודעת שזה נשמע קשה ושהוא גבוה בסקרים, אבל החוסן הזה לא לעד".

ברק: "אין כתובת טבעית יותר ממפלגת העצמאות"

חבר הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר תרם מניסיונו הפוליטי: "מה נשתנה הלילה הזה? למיטב הערכתי אנחנו בכיוון של בחירות. יש הרבה מאוד שאלות סביב קדימה ועשרות אלפים שהוקסמו מציפי יחזרו הביתה. יש לנו מועמדת לראשות ממשלה, תכניסו לכם לראש. אנחנו עוד נפתיע ובגדול".

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג בחר לנקוב במספר: "אנחנו עוברים את הקידומת 20 ובגדול". לדבריו, "הזרימה התודעתית הציבורית נעה לעברנו, היא בקעה כמו גייזר ענק במחאה והיא תוביל אותנו הכי גבוה שאפשר. אף אחד לא יכול לקחת מאיתנו את הדגלים שלנו, להתחפש ולהגיד שהוא חברתי. לא צריך ללכת לקדימה ולמופז. אנחנו המקור. ולנתניהו אני אומר - אם זה נראה כמו בחירות ומסתובב כמו בחירות אז זה בחירות. פזר את הכנסת ולך לבחירות. תן לעם לבחור. מפלגת העבודה תנצח בבחירות האלה!".

באותו ערב, לא הרחק משם - בבית ארץ ישראל יפה בצפון תל אביב, ערכה גם מפלגת העצמאות אירוע משלה לקראת הפסח. "ארה"ב עומדת לצדנו בתחום הביטחון כפי שלא עמדה אף פעם, ויחד עם זאת מכירה בכך שאנחנו רשאים וחייבים לשפוט את המציאות אחרת מהם, ובסופו של דבר רק ממשלת ישראל היא שצריכה להכריע בהתמודדות עם האתגרים שלפנינו", אמר היו"ר ברק.

3 מנדטים. ברקצילום: מיכל פתאל

בהתייחס למצב הפוליטי אמר ברק: "מצער לראות מה שקורה בשמאל - אין יציבות, אין יכולת להתמקד בעיקר, יש נטייה לריב...לא במקרה רק פעמיים בדור האחרון הגענו לשלטון, פעם אחת בראשות רבין ופעם אחת בראשותי, כאשר הגיעו אנשים מהמרכז".

לדברי יו"ר העצמאות, "עוד שנה מהיום, בהסתברות גבוהה מאוד נהיה בבחירות... היום אנחנו שלושה מנדטים בסקרים. אנחנו צריכים אתכם, זה זמן נכון להתחיל לפעול. תראו אותנו יותר. למי שאכפת ממדינת ישראל אין כתובת יותר טבעית ממפלגת העצמאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ