מופז נכנס לתפקיד: לא נקיים מו"מ עם נתניהו, נחליף אותו

יו"ר קדימה החדש ניהל ישיבת סיעה ראשונה, ממנה נעדרה לבני, ואמר כי ינסה להשיב את השליטה בוועדת הכלכלה. נכנס היום לתפקיד יו"ר האופוזיציה

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

ח"כ שאול מופז, שניצח בבחירות לראשות קדימה, נכנס היום (שני) לתפקיד יו"ר האופוזיציה במליאת הכנסת ויחליף את ח"כ ציפי לבני, שהפסידה לו. בפתח ישיבת הסיעה הראשונה בראשותו אמר הבוקר מופז: "אנחנו יוצאים לדרך חדשה ומשותפת, כל פעילות שנעשה מעכשיו היא לטובת משימה אחת – להחליף את הממשלה הרעה והקרה של נתניהו – נשיג את היעד הזה, הוא קרוב מאוד".

מופז דחה בפתח הישיבה את ההערכות לפיהן קדימה תצטרף לממשלת נתניהו. "אין ולא יתקיים משא ומתן לכניסה לממשלה, אני חדור משימה להחליף את נתניהו", אמר מופז וציין כי "נהיה אופוזיציה לוחמת", אך הוסיף כי האופוזיציה בראשותו תהיה "ממלכתית": "במה שנתניהו יעשה נכון – נתמוך בו, ובמה שלא – נהיה שם".

למרות שקודמתו בתפקיד ציפי לבני נעדרה מהישיבה, היו"ר החדש אמר כי "העובדה שכולנו פה היא ההוכחה הניצחת לכל מי שהספיד אותנו ואמר שנתפרק אחרי הבחירות. התנועה הזאת הרבה יותר גדולה וחזקה מהליכוד וממפלגות אחרות". חלק מחברי הסיעה קראו בנוכחות כלי התקשורת ללבני לחזור, ונענו במחיאות כפיים.

מופז בישיבת הסיעה, היום בכנסתצילום: מיכל פתאל

מופז הקדיש חלק נרחב מנאומו לנושא החברתי וציין כי בכוונתו להחזיר את השליטה בוועדת הכלכלה לקדימה ולהציג תקציב אלטרנטיבי ל-2013. "אנחנו צריכים אותה כדי להתמודד עם הנושאים החברתיים שנתניהו מתקשה לטפל בהם, והוועדה תהיה אחד המנופים שלנו", אמר, "נעזור למחאה שתהיה בקיץ, העם צופה בנו ורואה בנו אלטרנטיבה שלטונית, אנחנו לא רוצים לאכזב אותו".

לאחר מכן נאם מופז במליאת הכנסת, כשח"כים מהקואליציה הפריעו וקטעו את נאום פעמים רבות. ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד) אף קרא לעברו "דפני מופז", ויו"ר הכנסת הוציאו מהאולם. מופז הגיב ואמר כי הוא רואה את "ההשתוללות בספסלי הקואליציה ואני מבין את זה".

אחריו עלה שר החינוך גדעון סער לדוכן המליאה: "עד עכשיו חילקנו את העולם לקפיטליסט וסוציאליסט. עכשיו יש משהו חדש: הטרמפסיט. איזה רקודר חברתי יש לך? קיצצת בתקופתך ללא רחם...מופז פתח ברגל שמאל, תרתי משמע. אל יתהלל חוגר כמפתח... מול שלי (יחימוביץ', אב"ז) וזהבה (גלאון, אב"ז) יש לנו פערי עמדות, אבל איזה פערים יש איתכם? אנחנו לא יודעים, אתם מפלגת שבשבת". גם נאומו של סער הופרע ונקטע פעמים רבות על ידי ח"כים מקדימה. סער אף קרא לעבר ח"כ דורון אביטל מקדימה: "תזכיר לי מי אתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ