קרוב ל-60 ח"כים חתמו על תמיכה במינוי השופט יוסף שפירא למבקר המדינה

מולו יתמודד ככל הנראה שופט העליון אליעזר ריבלין, שזוכה לתמיכה מהאופוזיציה. המבקר הבא ייבחר ב-14 במאי

אופיר בר-זהר
אופיר בר-זהר

מבקר המדינה הבא ייבחר ב-14 במאי, כך הכריע יו"ר הכנסת רובי ריבלין במהלך ישיבת הפגרה המיוחדת שהתקיימה היום (שני). מועמדים ניתן יהיה להציע עד עשרה ימים לפני מועד ההצבעה, כאשר לפחות עשרה חברי כנסת חייבים לתמוך במועמד על מנת ששמו יועלה להצבעה. כל ח"כ רשאי לתמוך במועמד אחד בלבד. המבקר ייבחר בבחירות חשאיות בסיבוב אחד.

המועמד המוביל בשלב זה הוא שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, יוסף שפירא, כאשר קרוב ל-60 חברי כנסת כבר צירפו את חתימתם למסמך התמיכה בו. בשפירא תומכים חברי כנסת מסיעות הקואליציה: ליכוד, ישראל ביתנו, ש"ס,הבית היהודי והעצמאות. חברי קדימה צפויים לתמוך בו גם כן.

המועמד הנוסף בשלב זה הוא שופט בית המשפט העליון אליעזר ריבלין אשר זוכה לתמיכת חברי כנסת באופוזיציה. בנוסף קיימת אפשרות כי חברי כנסת נוספים שעדיין לא הביעו תמיכה באף אחד מהצדדים ינסו להציע מועמד מטעמם.

עד למועד פרישתו צפוי המבקר המכהן, מיכה לינדנשטראוס, להגיש שלושה דו"חות אשר יכולים לזעזע את המערכת הפוליטית - הדו"ח בנוגע לשריפה בכרמל אשר הטיוטה שלו כללה הטלת אחריות אישית לאסון על שר הפנים אלי ישי ושר האוצר יובל שטייניץ; דו"ח פרשת ביבי טורס שבדק את מימון נסיעותיו של ראש הממשלה; והדו"ח על פרשת מסמך הרפז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ