רה"מ: מעמד הביניים מרגיש שהוא מממן ערבים וחרדים

בראיון מיוחד אומר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "אם ננכה את הערבים והחרדים ממדדי האי שוויון - נהיה במצב מצוין בלעדיהם"

סמי פרץ ומוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמי פרץ ומוטי בסוק

"הפופוליזם מסוכן ונוגד את האמת המורכבת של ניהול כלכלה חופשית. השילוב הנכון הוא בין כלכלה חופשית למדיניות חברתית, שמטפלת בצרכים של החברה ומייצרת הזדמנויות שוות. מדינת ישראל יכולה להתגאות במה שאנחנו עושים, היא מתפקדת לא רע ביחס למדינות אחרות. אם אתה מנכה את הערבים והחרדים ממדדי האי-שוויון - אנחנו נמצאים במצב מצוין בלעדיהם". כך אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בראיון חג מיוחד, שיפורסם במלואו מחר.

נתניהו התייחס לדו"ח שפרסם באחרונה ארגון ה-OECD, שלימד כי בשני העשורים האחרונים חל זינוק באי-השוויון בישראל, שנמצאת כיום בין שלוש המדינות הכי לא שוויוניות מבין החברות בארגון. לדברי נתניהו, מקור הגידול באי-השוויון הוא בעיקר בשתי אוכלוסיות, החרדית והערבית, שבהן יש ריבוי של עניים ושיעורי השתתפות נמוכים בשוק העבודה.

נתניהו תיאר בראיון את הישגיה הכלכליים של ממשלתו, שהחלה השבוע את שנתה הרביעית. על השפעת המחאה החברתית על מדיניותו אמר: "המעמד הבינוני שיצא לרחובות מרגיש שהוא מממן את שני הסקטורים - הערבי והחרדי. לא תמיד הם טועים".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות המדעיות ישירות לפייסבוק

נתניהו ציין כי הקשיב למחאה הציבורית, ומצא בה שלוש טענות מרכזיות: מחירי הדירות הגבוהים והעלות הגבוהה של טיפול בילדים קטנים, וההשפעה על מצבם של אנשים עובדים ועל יוקר המחיה של מוצרים ושירותים. לדבריו, פעל בכל המישורים: "לגבי הדיור, אני פועל הרבה לפני המחאה. פעלתי בארבעה מישורים. דבר ראשון, לצאת מגדרה-חדרה. אנחנו אמנם מדינה קטנה, אבל לא צריכים להיות מדינת ליליפוט שמרוכזת בגוש דן. הדבר השני הוא הגדלת התחלות הבנייה מ-30 אלף ל-45 אלף בשנה, תוך שיתוף פעולה עם שר השיכון. שלישית, הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל, והדבר הרביעי, שאנחנו עדיין בתוכו, הוא לפתור את בעיית התכנון".

הראיון המלא מחר ב-The Marker

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ