מופז מגיב לנתניהו: המעמד הבינוני לא סובל בגלל העוני של המיעוטים

יו"ר האופוזיציה הגיב לדברי רה"מ בראיון ל"דה מארקר" לפיהם, "המעמד הבינוני שיצא לרחובות מרגיש שהוא מממן את שני הסקטורים - הערבי והחרדי"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

יו"ר האופוזיציה, ח"כ שאול מופז, הגיב היום (חמישי) לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בראיון ל"דה מרקר": "דבריו של ראש הממשלה על האוכלוסייה הערבית והחרדית מפלגים את העם. במקום לפעול לקירוב לבבות, הוא מפלג ומקטב״ אמר מופז.

יו"ר האופוזיציה הטרי הוסיף עוד כי "המעמד הבינוני לא סובל בגלל העוני של המיעוטים מהמגזר החרדי והערבי, אלא מחוסר מנהיגות מתמשך ומפגיעה אנושה בתשתיות חברתיות ובמרכזן הפגיעה בחינוך, ההישגים הנמוכים בתחום ההשכלה וההתעמרות בעובדות ובעובדים. ממשלה שפוגעת בכל ערך ממלכתי היא זו שאחראית גם לפגיעה במעמד הביניים. מאסנו כבר בגלגולי העיניים של מנהיגות כושלת ומלאה בתירוצים לחוסר יכולתה לחולל שינוי. מי שלא מסוגל שיפנה את מקומו. מי שלא מסוגל ונאחז בכיסא, יבוא העם ויפנה אותו".

"הפופוליזם מסוכן ונוגד את האמת המורכבת של ניהול כלכלה חופשית. השילוב הנכון הוא בין כלכלה חופשית למדיניות חברתית, שמטפלת בצרכים של החברה ומייצרת הזדמנויות שוות. מדינת ישראל יכולה להתגאות במה שאנחנו עושים, היא מתפקדת לא רע ביחס למדינות אחרות. אם אתה מנכה את הערבים והחרדים ממדדי האי-שוויון - אנחנו נמצאים במצב מצוין בלעדיהם". כך אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בראיון חג מיוחד, שיפורסם במלואו מחר במוסף החג של TheMarker.

נתניהו התייחס לדו"ח שפרסם באחרונה ארגון ה-OECD, שלימד כי בשני העשורים האחרונים חל זינוק באי-השוויון בישראל, שנמצאת כיום בין שלוש המדינות הכי לא שוויוניות מבין החברות בארגון. לדברי נתניהו, מקור הגידול באי-השוויון הוא בעיקר בשתי אוכלוסיות, החרדית והערבית, שבהן יש ריבוי של עניים ושיעורי השתתפות נמוכים בשוק העבודה.

נתניהו תיאר בראיון את הישגיה הכלכליים של ממשלתו, שהחלה השבוע את שנתה הרביעית. על השפעת המחאה החברתית על מדיניותו אמר: "המעמד הבינוני שיצא לרחובות מרגיש שהוא מממן את שני הסקטורים - הערבי והחרדי. לא תמיד הם טועים".

מופז ונתניהוצילום: תומר אפלבאום

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות המדעיות ישירות לפייסבוק

נתניהו ציין כי הקשיב למחאה הציבורית, ומצא בה שלוש טענות מרכזיות: מחירי הדירות הגבוהים והעלות הגבוהה של טיפול בילדים קטנים, וההשפעה על מצבם של אנשים עובדים ועל יוקר המחיה של מוצרים ושירותים. לדבריו, פעל בכל המישורים: "לגבי הדיור, אני פועל הרבה לפני המחאה. פעלתי בארבעה מישורים. דבר ראשון, לצאת מגדרה-חדרה. אנחנו אמנם מדינה קטנה, אבל לא צריכים להיות מדינת ליליפוט שמרוכזת בגוש דן. הדבר השני הוא הגדלת התחלות הבנייה מ-30 אלף ל-45 אלף בשנה, תוך שיתוף פעולה עם שר השיכון. שלישית, הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל, והדבר הרביעי, שאנחנו עדיין בתוכו, הוא לפתור את בעיית התכנון".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ