נתניהו ומופז הצטרפו לחגיגות המימונה

ראש הממשלה חגג עם אשתו באור עקיבא, ויו"ר האופוזיציה דילג בין אירועים שונים בבאר שבע, אשדוד ואשקלון

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

על פי מיטב המסורת, פוליטיקאים רבים הצטרפו אתמול להמוני המשתתפים בחגיגות המימונה ברחבי הארץ. כך, בשעה שראש הממשלה בנימין נתניהו חגג באור עקיבא, יו"ר האופוזיציה שאול מופז לא ביזבז זמן, ודילג בין אירועים שונים בבאר שבע, אשדוד ואשקלון. נראה שרק יאיר לפיד, שנמצא בחו"ל, לא השתתף בחגיגות.

באירוע בבית שמש, בביתה של חברת המפלגה קטי שטרית, השתתפו חברי כנסת ופעילי ליכוד רבים. שטרית נבחרה בבחירות האחרונות לנציגת מחוז ירושלים, אך לא נכנסה לכנסת בשל מיקום לא ריאלי. לשטרית משויכים כ 2,000 מתפקדי ליכוד, והיא משמשת כיום ראש מטה שר החינוך גדעון סער.

המשנה לראש הממשלה בוגי יעלון היה הראשון להגיע, ואחריו התייצבו גם השרים יולי אדלשטיין, יובל שטייניץ וגדעון סער. אליהם הצטרפו חברי הכנסת יריב לוין, זאב אלקין וכרמל שאמה, וחברי החוג הגאה בליכוד בהרכב מלא. באחרונים הוזמנו לאירוע על ידי שטרית.

מופז בחגיגות המימונהצילום: אלי הרשקוביץ

השרים וחברי הכנסת הספיקו לקיים סבב לחיצות ידיים, שיחות חולין וצילומי סלולר עם הפעילים, רגע לפני היציאה למימונה הבאה. רבים מהם בילו בארבעה או חמישה אירועים שונים ברחבי הארץ, אליהם הוזמנו כבר כבר לפני כמה חודשים. הפעילים, מצידם, ניצלו את ההזדמנות כדי להכיר לחברי הכנסת את משפחתם המורחבת, ולחלוק את משנתם. "שלא תעזו להקדים את הבחירות, בטח לא לתקופה שאחרי המחאה שתהיה בקיץ", אמר אחד החוגגים לשר סער. סער אמר כי "מוקדם לומר שאנחנו בדרך לבחירות", והוסיף כי "החודשים הבאים יהיו מכריעים בטיפול בכמה נושאים, וכן ביכולת לגבש תקציב".

מופז, שהגיע לחגיגות בליווי חברי הכנסת יוחנן פלסנר ורונית תירוש, אמר כי "המימונה הפכה לחג של כל עם ישראל. היא מסמלת את בוא האביב וערבות הדדית". הוא הוסיף ואמר כי "יש בה הרבה שמחה ומראה על אחדות של עם ישראל".

נתניהו בחגיגות המימונהצילום: עמוס בן גרשום \ לע"מ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ