מועמד מופז לתפקיד מנכ"ל קדימה: בכיר בעיריית ר"ג שהעסיק 24 בני משפחה

עזרא נחום, סמנכ"ל עיריית ר"ג ב-15 השנים האחרונות ויד ימינו של ראש העיר העיר צבי בר, עדיין לא השיב להצעת מופז. לפי הערכות, הוא יסרב לתפקיד

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

יו"ר קדימה החדש ח"כ שאול מופז הציע היום (ראשון) לסמנכ"ל עיריית רמת גן, עזרא נחום, לשמש כמנכ"ל המפלגה. אם נחום יחליט לקבל את התפקיד הוא יחליף את משה שחורי שהיה מזוהה עם היו"ר הקודמת, ציפי לבני. שחורי החליט לעזוב את המפלגה לאור הפסדה של לבני בפריימריז.

נחום, סמנכ"ל עיריית רמת גן ב-15 השנים האחרונות, נחשב ליד ימינו של ראש העיר צבי בר החשוד בלקיחת שוחד בארבע פרשיות שונות. תחקיר נרחב שפורסם ב"הארץ" בשנה שעברה חשף כי בעיריית רמת גן ובשלוחותיה מועסקים לפחות 24 קרובי משפחה של נחום. בניגוד לנוהלי משרד הפנים, העירייה לא ביקשה היתר מיוחד להעסקת קרובי המשפחה.

נחום היה בעבר איש הליכוד אך עבר לקדימה במהלך השנים. הוא חולש על מאות מתפקדי קדימה. בעבר נמנה על מחנה לבני ואף נחשב לאיש החזק שלה באזור רמת גן, אך במערכת הבחירות הפנימית האחרונה עבר למחנה מופז ועזר לו בהשגת הניצחון.

(מימין)צבי בר ועזרא נחוםצילום: אילן אסייג

נחום ביקש להתייעץ בעניין עם ראש העיר רמת גן צבי בר, וההערכות הן כי בסופו של דבר יישאר בתפקידו בעירייה ולא יקבל את הצעתו של מופז. זאת, בין השאר בשל התעקשותו של ראש העיר. בינתיים, עד שימונה מנכ"ל קבוע, יפעל כממלא מקום יועצו הפוליטי של מופז, טל אשכנזי. "זה מאוד מחמיא, זה מרגש, מהווה אתגר אבל עוד לא החלטתי. גם להיות סמנכ"ל עירייה זה מאתגר ויש לי פה חוב מוסרי לתושבים", אמר היום נחום.

בקדימה הודיעו על פנייתו של מופז לנחום ומסרו כי "למר נחום ניסיון ניהולי רב במגזר הציבורי ותפקידו יהיה לשקם את מצבה של המפלגה ולהכינה לבחירות הכלליות".

מצבה הכלכלי של קדימה והגרעון בגובה עשרות מיליוני שקלים היוו אחת הטענות המרכזיות נגד לבני בפריימריז האחרונים, ובנושא זה צפוי המנכ"ל החדש לעסוק. השבוע צפויה להיערך ישיבת סיעה במטה המפלגה בפתח תקווה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ