לפיד: אכנס לממשלה הבאה - לא אחזור על הטעות של לבני

בהרצאה במכללת ספיר, תקף לפיד גם את גודלה של הממשלה: "שר לעניינים אסטרטגים זו הונאה של הציבור". את מדיניות ליברמן כינה "חובבנית"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

"בממשלה הנוכחית תקנים לשרים מחולקים כהטבות למקורבים, וכל זאת על חשבון הציבור. שר לעניינים אסטרטגים זו הונאה של הציבור", כך אמר אמש (רביעי) יאיר לפיד בהרצאה שערך בפני סטודנטים במכללת ספיר. לפיד, שנמצא בשלבי הקמת מפלגת "עתיד", אמר עוד כי החרדים "קיבלו מנתניהו בעלות על תקציבי המדינה", וכינה את מדיניותו של שר החוץ ליברמן "חובבנית".

על המצב בממשלה הנוכחית ושינוי שיטת הממשל אמר לפיד כי "צריך להילחם בשחיתות על כל סוגיה ובעיקר בשחיתות המוסדית...שר ללא תיק זו לא שחיתות?". לדבריו, לא צריכים לכהן בממשלה יותר מ-18 שרים.

לפיד אמר כי את חוק טל עלול להחליף חוק דומה. "קראתם בעיתון שהחוק בוטל. ובכן, הוא לא בוטל. ב-1 באוגוסט ימציאו חוק דומה ויקראו לו בשם אחר. אני מבין את חוסר ההתאמה של החרדים למסגרת הצבאית, הם לא חייבים להיות בגולני. תארו לכם 100 אלף צעירים שמסייעים למדינה בתחום הרווחה והבריאות. כולם קראתם לאחרונה על מצבם של הקשישים וניצולי השואה בישראל. הם רוצים לעשות מצווה? שילכו לקנות לקשישים את התרופות, שיחזיקו יד לניצול השואה שחולה במיטתו. זה יהפוך אותם לאנשים טובים יותר".

את התנהלותו של שר החוץ ליברמן כינה לפיד "חובבנית". "רק בישראל, וזאת כתוצאה משיטת הממשל, עולה שר החוץ על במת האו"ם ואומר שלא יהיה שלום ב-30 השנה הקרובות, ואין טעם להמשיך במשא ומתן. אלו דעות שסותרות לחלוטין את דבריו של ראש הממשלה והמסרים של הממשלה הנוכחית". הוא התייחס גם לאפשרות שמפלגתו העתידית תכנס לממשלה. "ציפי לבני היתה צריכה להתחשב בבוחרים שהצביעו לה ולהיכנס לממשלה ולהילחם להשפיע לטובתם. אם קדימה היתה נמצאת בממשלה הנוכחית, יכלה להיות לנו ממשלה מתונה יותר חברתית יותר ושוחרת שלום יותר מהמצב הקיים. קדימה עשו טעות, אני לא אחזור על הטעות הזאת. אכנס לממשלה ואלחם על הדברים שאני מאמין בהם", אמר.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

"אני פה כי הדור שלי פישל", אמר לפיד לסטודנטים. "גדלתי במדינה שהיתה מקום ראשון בעולם בחינוך, ואני מעביר לילדיכם מדינה שניצבת במקום 41 בלימודי מתמטיקה ומקום 36 בהבנת הנקרא. אני מעביר לילדיכם מדינה שבה הממשלות האחרונות דחו את הפיתרון לסכסוך הישראלי פלסטיני המדמם, שהדור שלכם יפתור אותו. זה שאין אפילו משא ומתן לפתרון הסכסוך זה חוסר אחריות של הדור שלי". לדברי לפיד,  פיתרון שתי המדינות לשני עמים הוא היחיד הקיים. "אני לא רוצה לחיות במדינה דו לאומית", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ