בין המתנחלים לאמריקאים |

נתניהו שוב דוחה ההכרעה: מקים ועדה לבחינת הכרה בברוכין, רחלים וסנסנה

ראש הממשלה היה אמור להביא היום לממשלה החלטה להכשיר התנחלויות אלה, אך במקום זאת הודיע על הוועדה, בה יהיו חברים נתניהו, ברק, יעלון ובגין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בישיבת הממשלה שנערכה היום (ראשון) כי בכוונתו להסדיר את מצבן של ההתנחלויות רחלים, ברוכין וסנסנה באמצעות ועדה שתדון בהכרה ביישובים, שנבנו על אדמות מדינה בסיוע כספי או סיוע אחר של המדינה. החלטות הוועדה לא אמורות להיות רלוונטיות למתרחש בשכונת האולפנה.

היום היה אמור נתניהו להביא לממשלה החלטה להכשרת יישובים אלה, אך תחת זאת הוא בחר להקים את הוועדה. בוועדה יהיו חברים ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, השר לנושאים אסטרטגיים משה בוגי יעלון והשר בני בגין.

הוועדה הוסמכה לקבל החלטה בנושא שעל הפרק. בתחילת החודש אמר נתניהו כי "בכוונתי להביא בזמן הקרוב לממשלה, בהמלצתו של שר הביטחון, את האישורים הנדרשים, ככל שיידרשו, להסדרת מעמדם של היישובים ברוכין, סנסנה ורחלים". בישיבת הממשלה בשבוע שעבר אמר נתניהו כי היום יביא לאישור הממשלה את תוכנית התב"ע (תוכנית בניין העיר) של היישובים המדוברים.

נתניהו בישיבת הממשלה הבוקרצילום: רויטרס

התוכנית להכשרת חלק מההתנחלויות שיצאה לדרך באוקטובר האחרון חוללה ויכוחים עזים בן הפרקליטות והיועצים המשפטיים השונים לשרי הממשלה. היועצים המשפטיים טענו שהכשרת התנחלויות כמו ברוכין, רחלים וסנסנה מחייבת החלטת ממשלה על הקמת יישוב חדש, החלטה ממנה ביקשה עד עתה הממשלה להימנע בשל משמעויותיה המדיניות והגינוי בו צפוי להתקבל צעד שכזה בעולם.

ראש הממשלה אמר הבוקר לשרי הליכוד כי יימצא פתרון לסוגיית שכונת גבעת האולפנה בהתנחלות בית אל, שבג"ץ הורה לפנותה עד לתחילת החודש הבא. בישיבת שרי הליכוד נתניהו אף ביקש מהם כי "ינמיכו פרופיל תקשורתי" בנושא, לאחר שאתמול התנהל עימות מילולי קשה בין השרים משה יעלון ואהוד ברק.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

Read this article in English: Netanyahu forms panel to okay West Bank outposts, despite pledge to bring to cabinet vote

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ