קריאות ליועץ המשפטי לממשלה: חקור את אלדד יניב

בעקבות דבריו של אלדד יניב במוסף "הארץ" לפיהם "יכניסו אנשים לכלא על דברים שעשיתי" פנו התנועות "אומ"ץ" ו"למען האמת" בקריאה לחקור את עוה"ד

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים43
ניר חסון

שני גופים פנו היום (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין יהודה וינשטיין, בבקשה לפתוח בחקירה בעקבות הראיון עם עורך הדין אלדד יניב במוסף "הארץ" בסוף השבוע. בראיון סיפר יניב על קשריו עם פוליטיקאים ועם אנשי הון ואמר בין השאר כי "בעתיד הלא רחוק יכניסו אנשים לכלא על דברים שעשיתי". עוד צוטט אלדד בכתבה אומר: "יש לי חלק לא קטן, כמו שאני רואה את זה, בהשחתה של הפוליטיקה הישראלית, באובדן האמון של הציבור בפוליטיקה".

יו"ר תנועת אומ"ץ, אריה אבנרי, פנה לוינשטיין, בקריאה לפתוח בחקירה בנוגע לקשרים שבין אהוד ברק לבין איש העסקים האוסטרי, מרטין שלאף, כפי שנחשפו בכתבה. אבנרי מתייחס לפגישה בין אלדד לשלאף ב- 1999, עליה סיפר אלדד. "במהלך הפגישה טען שלאף כי בשנת 1999 תרם סכום של חצי מיליון דולר למטה הבחירות של ברק לצורך הסיבוב השני של הבחירות אך סכום זה לא הוחזר לו למרות שכלל לא נערך סיבוב שני", נטען.

"פרשת התרומה נחשפה בהרחבה בחודש יולי 2008 באתר NEWS1", כתב אבנרי, "בעקבות החשיפה פנתה תנועת אומ"ץ ליועץ המשפטי לשעבר עו"ד מני מזוז בדרישה שיורה לפתוח בחקירה פלילית על פרשת קשריו של ברק עם שלאף. בתגובה לכך נמסר בשעתו לאומ"ץ מלשכת היועץ המשפטי לממשלה כי הנושא נבדק. חרף פניות חוזרות ונשנות של אומ"ץ הנושא נותר פתוח עד היום ולא נמסר לנו באם הבדיקה נמשכת ומה הוחלט".

גם תנועת "למען האמת" פנתה ליועץ המשפטי באותו נושא. "אני פונה אליך להורות לאלתר למשטרת ישראל לפתוח בחקירה פלילית עקב המעשים הפליליים אותם מתאר עוה"ד יניב שיש בהם פגיעה חמורה במדינה בחברה, בשלטון החוק ובאינטרס הציבורי", כתב יו"ר התנועה, אורי יעקב. יעקב אף התריע שיאלץ לפנות לבג"ץ במידה ולא תיפתח חקירה.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ