לראשונה מאז הפריימריז: מופז ולבני נפגשו

יו"ר קדימה אמר לקודמתו כי הוא מעוניין בשילובה במפלגה, לבני השיבה כי טרם החליטה אך ההערכה היא כי תישאר בחיים הציבוריים

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר

לאחר חודש של נתק, יושב ראש קדימה הנכנס שאול מופז ויושבת הראש היוצאת ציפי לבני נפגשו הבוקר (שלישי) לשיחה אישית. זו הפעם הראשונה מאז קיום הפריימריז שהשניים יושבים לשיחה פרטית. לבני הגיעה הבוקר מלווה במאבטחיה לבית המפלגה בפתח תקוה והשניים נועדו במשך 45 דקות בארבע עיניים. במהלך הפגישה חזר מופז על עמדתו כי לבני צריכה להישאר בקדימה ולהשתלב בשורות המפלגה. לבני השיבה כי עדיין לא קיבלה החלטה בנושא.

מאז ההפסד, לבני עדיין לא הודיעה מה בכוונתה לעשות, אך ההערכות הן כי היא צפויה להישאר בחיים הציבוריים. הערכות אלה נסמכות בין השאר על פעולותיה של לבני בחודש האחרון - החל מפרסום דעותיה בענייני היום בעמוד הפייסבוק שלה, וכלה בהופעה באירועים שונים שביניהם השתתפותה בחגיגות המימונה לאחרונה.

שאול מופז וציפי לבני. צפויה להישאר בחיים הציבורייםצילום: אלון רון

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

האפשרות של פילוג בקדימה, שרבים העריכו כאפשרות סבירה, ירדה מהפרק לאחר שנודע הפער המשמעותי בו הפסידה לבני למופז. כל חברי הכנסת שתמכו בה משתפים פעולה עם היו"ר הנבחר מופז. יושב הראש החדש מצדו החל בפעילויות שונות במפלגה והקצה תחומי אחריות לחברי הכנסת. בנוסף הוא צפוי לפטר חלק מעובדי מנגנון המפלגה המזוהה עם לבני. בימים אלה נערכת קדימה לחזרה למושב הקיץ בכנסת, כשהנושא הראשון שעל הפרק יהיה חוק טל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ