מופז: יש להתייחס לדברי דיסקין, הם תמרור אזהרה

יו"ר האופוזיציה הביע תמיכה בדבריו של ראש השב"כ לשעבר בגנות נתניהו. "הוא היה יכול להתקדם בתהליך המדיני אם רק היה רוצה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

יו"ר האופוזיציה שאול מופז הביע הבוקר (ראשון) תמיכה בדבריו של ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, שיצא במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, אהוד ברק. "אני לא משוכנע שהדברים משוללי יסוד. נתניהו היה יכול להתקדם בתהליך המדיני אם רק היה רוצה....דברי דיסקין בעיני הם תמרור אזהרה שיש להתייחס אליו ברצינות", אמר מופז.

כשנשאל בראיון לגלי צה"ל האם ברק ונתניהו הם אנשים שלא ראויים להחזיק את ההגה, השיב כי "גם אני מודאג. אני מודאג מאופן הצגת הדברים ומאפן השימוש בדברים האלה (בדברי דיסקין) על מנת להסית את תשומת הלב של אזרחי מדינת ישראל מסוגיות אחרות. בעיני, האיום שמדינת ישראל תהפוך חלילה למדינה דו-לאומית חמור עשרות מונים מסוגיית הגרעין האיראני. ואני חושב שבשלוש שנים האחרונות לא נעשה דבר, וגם על זה הוא מדבר".

בסוגיית התקיפה באיראן אמר מופז, כי "תקיפה ישראלית במועד מוקדם, בתקופה שלא נעשו עדיין כל המאמצים הבינלאומיים...יש בה שתי סכנות, הגדולה שבהן היא שתהיה פה מלחמה...והתוצאה השניה היא האצה של תכנית גרעין איראני דומה או אחרת".

בראיון הכחיש מופז כי שוחח עם נתניהו על מועד הבחירות, כפי שדווח ביום שישי בבוקר ב"ידיעות אחרונות". "אני לא שוחחתי עם ראש הממשלה לא על הבחירות ולא על מועדן. גם לא אנשיי. ראש הממשלה מבין שממשלתו הגיע לקץ דרכה, הוא מבין שאין לו עוד בסיס להוביל את המדינה", אמר מופז והזכיר את דבריו מאמש, לפיהם יש לקיים בחירות מיד לאחר חגי תשרי

שאול מופזצילום: תומר אפלבאום

כשנשאל באשר לפגישה שקיים עם קודמתו, ציפי לבני, הכחיש כי היתה זו פגישה טעונה. "אני ארגנתי את הפגישה הזו כדי למנוע מציפי לבני האם היא מתכוונת להישאר בקדימה. ישבנו 45 דקות...לאחר ששוחחנו היא הודיעה לי שעדיין לא החליטה ושתודיע את החלטתה". לדברי מופז, הוא שאל את לבני בפגישה האם רצתה לשמוע ממנו דבר שלא שמעה, "והיא השיבה שכל מה שרצתה לשמוע היא שמעה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ