ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שפך היום (ראשון) עוד שמן למדורת הבחירות המתקרבות, כאשר אמר כי סוגיית הקדמת הבחירות "תתבהר בקרוב". נתניהו הוסיף בפתח ישיבת שרי הליכוד כי "יש הנחה שמתקדמים לבחירות אבל אין עדיין מסקנות".

לדבריו, סיעות האופוזיציה מתחרות זו בזו ומשדרות שהן ששות לבחירות, על אף שהדבר לא כך. "במשך שלוש שנים הממשלה הזו עשתה הרבה והציבור מעריך את זה", אמר נתניהו. "זה בא כתוצאה מהלכידות של הממשלה והזמן לעשות. אם אפשר להמשיך בזה, מה טוב. אבל אם הלכידות תתפורר ויגיעו דרישות תקציביות כאלה או אחרות אז לא אכנע לתכתיבים".

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, אמרה בפתח ישיבת הממשלה כי נתניהו סיפר בישיבת שרי הליכוד שהוא נמצא במגעים בעניין עם סיעות הקואליציה. "במהלך השבוע הזה והשבוע הבא יוכרע מתי יהיו בחירות", אמרה לבנת. "ייתכן באוקטובר או ספטמבר, לפני החגים, זו לא דרמה גדולה. ראש הממשלה אמר באופן ברור שהוא לא ייכנע לסחטנות. מוטב בעת הזו להקדים את הבחירות".

שר החוץ ליברמן שיגר הבוקר איום נוסף בהקדמת הבחירות. בפוסט שהעלה בחשבון הפייסבוק שלו כתב ליברמן כי החליט להציב את האינטרסים של בוחרי ישראל ביתנו מעל השיקול של שלמות הקואליציה. "נגמרה הסבלנות, הבטחות צריך לקיים", ציין ליברמן. "את חובותינו כלפי הקואליציה מילאנו, כעת על הקואליציה למלא את חובותיה כלפינו וכלפי בוחרינו. אינני מעוניין בהקדמת הבחירות, זה לא באינטרס הלאומי של מדינת ישראל, אף על פי כן, אינני חושש מבחירות".

ישיבת ממשלהצילום: תומר אפלבאום

  שר הפנים ויו"ר ש"ס, אלי ישי, אמר מצדו כי ש"ס ערוכה ומוכנה לבחירות. "אם ראש הממשלה ושר החוץ ירצו בחירות אין לנו בעיה עם זה", אמר ישי. "בחירות זה לא המטרה - המטרה זה הציבור. אין מפלגה שערוכה טובה ומהר יותר לבחירות מש"ס. קמפיין הבחירות התחיל למעלה משנה על גב החרדים והוא רדוף בשנאת חרדים".

  מחר יפתח מושב הקיץ של הכנסת באווירת בחירות. יו"ר האופוזיציה, שאול מופז (קדימה), קורא להקדמת הבחירות לאוקטובר הקרוב, ומפלגות העבודה ומרצ יגישו השבוע הצעות חוק לפיזור הכנסת. מופז הודיע אחר הצהריים בפייסבוק שלו כי "יש לקיים את הבחירות הכלליות במועד הראשון האפשרי מיד לאחר החגים - ביום שלישי ה-16 באוקטובר", לאחר שבמהלך סוף השבוע שוחח עם חברי הכנסת בנוגע למועד הפריימריז במפלגה.

  מופז קרא לנתניהו, להתחיל בניהול מגעים גלויים ולהגיע בהקדם לתאריך מוסכם לקיום בחירות כלליות, אחרת תגיש קדימה הצעה לפיזור הכנסת משל עצמה. "ימיה של ממשלת נתניהו קצובים וספורים. נתניהו נכשל בתפקידו והגיעה העת להחזיר את התקווה לישראל", אמר מופז.

  "מערכת הבחירות הקרובה תהיה על פניה על דמותה ועל עתידה של המדינה. אזרחי ישראל יוכלו לבחור בין המשך האטימות, האדישות והקיצוניות של הממשלה הנוכחית לבין הממלכתיות והתקווה", כך מופז.

  בראיון הבוקר לגלי צה"ל הכחיש מופז כי שוחח עם נתניהו על מועד הבחירות, כפי שדווח ביום שישי בבוקר ב"ידיעות אחרונות". "אני לא שוחחתי עם ראש הממשלה לא על הבחירות ולא על מועדן. גם לא אנשיי. ראש הממשלה מבין שממשלתו הגיע לקץ דרכה, הוא מבין שאין לו עוד בסיס להוביל את המדינה", אמר מופז.

  לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ