בעקבות מותו של בן-ציון נתניהו: הצעות אי-האמון יידחו בשבוע

מרצ והעבודה הודיעו כי העלאת החוק לפיזור הכנסת, שתוכננו לעלות היום לדיון, יוגשו רק בתום השבעה על אביו של רה"מ

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

מפלגת מרצ הודיעה הבוקר (שני) כי בעקבות מותו של פרופ' בן-ציון נתניהו, אביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, היא מסירה את הצעת אי-האמון שהגישה היום. היו"ר זהבה גלאון הודיעה כי תדחה את העלאת החוק לפיזור הכנסת עד לאחר סיום השבעה.

גם מפלגת העבודה הודיעה כי לא תעלה השבוע את החוק לפיזור הכנסת. חבר הכנסת יצחק הרצוג הודיע הבוקר כי "בשל אבלו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, סיעת העבודה לא תעלה את החוק לפיזור הכנסת השבוע, עליו חתומים כל חברי הסיעה, והוא יידחה לשבוע הבא. סיעת העבודה משתתפת באבלו של ראש הממשלה ומשפחת נתניהו על פטירתו של אבי המשפחה, פרופ׳ בן-ציון נתניהו ז"ל".

יו״ר האופוזיציה שאול מופז אמר הבוקר: ״היה לי הכבוד והזכות ללוות את בן-ציון נתניהו בתחנות חייו של בנו יוני ז״ל לאחר שנפל במבצע אנטבה. הכרתי אדם יקר, עניו וחד מחשבה. בן-ציון נתניהו היה איש ספר משכמו ומעלה, ציוני שהאמין בתקומת ישראל ובזכותה להתקיים ואף שילם את המחיר היקר מכל - נפילת בנו יוני. אני חש צער עמוק על לכתו של בן-ציון נתניהו, משתתף בצער המשפחה ושולח לה תנחומים״.

שר החינוך, גדעון סער, אמר הבוקר כי הוא משתתף באבלו הכבד של ראש הממשלה ומשפחת נתניהו עם פטירתו של אביו. "פרופ' נתניהו היה חוקר חשוב, מעמיק ומקורי. מחקרו הגדול והמהפכני על אודות תקופת האנוסים והאינקוויזיציה הוא בעל ערך היסטורי חשוב. פרופ' נתניהו היה ציוני בכל רמ"ח אבריו, זכה לשמש כמזכירו האישי של זאב ז'בוטינסבקי והיה תלמידם המובהק של הרצל וז׳בוטינסקי. פרופ׳ נתניהו ניחן לצד תפיסתו הציונית המובהקת גם בראייה מפוכחת של הסכנות והאיומים הנשקפים לעמנו. פרופ׳ נתניהו גידל שלושה בנים, שהיו כולם לוחמים בשדה הקרב והנחיל להם את המחויבות העמוקה להקרבה לעמם ולמדינתם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ואביו בן-ציוןצילום: אבי אוחיון, לע"מ

פרופ' בן-ציון נתניהו, אביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מת לפנות בוקר בביתו בגיל 102. ראש הממשלה ביקר את אביו כמעט מדי יום במהלך השבועיים האחרונים.

ביום העצמאות האחרון חלה הידרדרות נוספת במצבו של האב ונתניהו הוזעק לבקר אותו מיד לאחר טקס הענקת פרס ישראל. בימים האחרונים שב בן-ציון האב לביתו ושם מת לפנות בוקר. הוא יובא למנוחות הערב בשעה 17:00 בהר המנוחות בירושלים, בחלקת ההורים השכולים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ