שלום נגד ברק: אין מקום לשריונים בליכוד

המשנה לרה"מ הגיב לדיווחים לפיהם נתניהו מתכנן לשריין מקומות ברשימתו - בין השאר לשר הביטחון ברק. "כל אחד יכול להעמיד עצמו לבחירה בליכוד"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, אמר הבוקר (שלישי) כי אין מקום לשריונים בליכוד. "הליכוד היא תנועה דמוקרטית וכל אחד יכול להעמיד עצמו לבחירה", אמר שלום על רקע הדיווחים לפיהם ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכנן לשריין מקומות ברשימת התנועה, בין השאר לשר הביטחון אהוד ברק. "אנחנו יודעים שיש לנו אפשרות ללכת לבחירות עם הנבחרת הטובה ביותר".

עוד אמר הבוקר השר שלום כי שינוי שיטת הממשל היא הכרחית על מנת להביא ליציבות המערכת. "יש להעלות את אחוז החסימה, לצמצם את מספר הצעות האי אמון ולאפשר לראש הממשלה לנהל את הממשלה בצורה חופשית יותר מבחינת מינוי שרים, החלפת שרים במשרדי הממשלה וכדומה".

במפלגת עצמאות של ברק לא כל כך מעוניינים להקדים את הבחירות, על רקע ההערכות לפיהן הן יתקיימו בין אמצע אוגוסט לתחילת ספטמבר. חברת הכנסת עינת וילף אמרה אתמול כי "אנחנו נערכים וניערך, אבל כמובן שלא נדחוף לבחירות מוקדמות ואנחנו לא מעוניינים בהן". אחרי חודשים של הערכות בנוגע לשריון אפשרי של ברק כרשימת הליכוד, מבהירים במפלגה גם כעת כי בכוונתם לרוץ ברשימה נפרדת.

בסקרים האחרונים נראה כי המפלגה מצליחה להגיע לגבול אחוז החסימה, ועשויה להיכנס לכנסת. בעצמאות בטוחים כי עם הוודאות שהמפלגה אכן תתמודד בבחירות מספר התומכים עוד יגדל. בשבוע הקרוב צפויים להתקיים שני כנסים שתערוך המפלגה. במפלגה לא ייערכו בחירות מקדימות והיו"ר אהוד ברק צפוי לקבוע את הרכב הרשימה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ