"לא צריך שיריון" |

ברק: "עצמאות" תתמודד לבד, צריך יד יציבה על ההגה

"הבחירות הן לא פרק בריאליטי", אמר ברק ועקץ את לפיד: באנו בלי פרומפטרים אבל עם רקורד. שמחון: רק במגזר הדרוזי, הצ'רקסי והקיבוצים יש לנו 4 מנדטים

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

על רקע על הקדמת לכנסת, שר הביטחון ויו"ר מפלגת עצמאות, , הכריז הבוקר (רביעי) כי מפלגתו תתמודד באופן עצמאי בבחירות, וקרא לאזרחי ישראל: "בואו איתנו בדרך המלך". במסיבת עיתונאים שקיימו חברי המפלגה בבית סוקולוב בתל אביב, אמר ברק כי "באנו לכאן אנוכי וחבריי להנהגת מפלגת לומר לכם שעצמאות בראשותי רצה לבחירות הקרובות. באנו להפריך את השמועה שמשרתת כמה אנשים, שכנראה פוחדים מפיכחון ואחריות ליד ההגה, את השמועה שאנחנו לא רצים. אנחנו רצים עצמאית עם מפלגת העצמאות".

לדברי ברק, "אנחנו רואים בבחירות מעשה חשוב וגורלי. זה לא עוד פרק של המלכה או פרק של הדחה בריאליטי, מדובר בדבר שקובע את עתידנו. מסביבנו סערה שלא ראינו כדוגמתה עשרות שנים, בתחומים הביטחוני והמדיני. למיטב הכרתי דרושה בתקופות כאלה יד אחראית ויציבה על ההגה. היד שלי היא יד כזאת ואנחנו קוראים לאזרחים להצטרף אלינו כדי שאני אמשיך לכהן בממשלה הבאה ולחברי פה לידי יהיו תפקידים מרכזיים בממשלה".

ברק אף התייחס בעקיצה של אתמול, ואמר כי "באנו הנה בלי פרומפטרים אבל עם רקורד, עם הדברים שאנחנו עשינו ועושים. כל מי שרוצה שישאל את עצמו מי באמת בולם את בממשלה, מי האנשים שיכולים להבטיח שמהות ישראל תישמר, מי הגורמים שפועלים לשינוי מהותי ומעשי - לא הצהרתי ולא דקלומי. לא שינויים שיביאו את ההיפך ממה שהם מתיימרים להביא, אלא לשינוי אמיתי ".

מסיבת העיתונאים של מפלגת עצמאות, הבוקרצילום: אלון רון

השר שלום שמחון אמר במסיבת העיתונאים כי "כל אחד יכול לנתח ולראות מה האלטרנטיבות. האם אנחנו רוצים לראות את מכהן כשר ביטחון, או את ברק ממשיך? תראו איך כולם מתרסקים ומתפוררים ויש רק אחד במדינה שמסוגל לאחד תחתיו את המערכת בישראל. בהתייחס למצבה הרע של עצמאות בסקרים השונים, אמר שמחון כי "רק במגזרים הדרוזים והצ'רקסים והקיבוצים והמושבים נביא ארבעה מנדטים - וזה עוד לפני ההצבעה בערים. אנחנו מציגים אלטרנטיבה שמסוגלת לעשות הרבה יותר מאשר עוד שותפה קואליציונית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ