ברשימת מייסדי מפלגת "יש עתיד" של לפיד: רוני סומק והג'ודוקא רזבוזוב

לפיד הבהיר בעמוד הפייסבוק שלו כי לא מדובר ברשימת המועמדים לכנסת אלא במייסדים. שמה המלא של המפלגה: "יש עתיד - בראשות יאיר לפיד"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

רשם המפלגות במשרד המשפטים פרסם היום (חמישי) את רשימת מייסדי מפלגת "יש עתיד" שהקים יאיר לפיד. במקום הראשון ברשימה ניצב לפיד ומיד אחריו המשורר רוני סומק, גם הג'ודוקא וחבר מועצת העיר נתניה יואל רזבוזוב נמצא ברשימה. יש לזכור שמדובר ברשימת מייסדים ולא ברשימת "יש עתיד" לכנסת, ולפיד אף הבהיר את העניין בהודעה בעמוד הפייסבוק שלו. יחד עם זאת, לא מן הנמנע שאחד או כמה מהאנשים האלה אכן יהיו ברשימת לפיד לכנסת.

בנוסף ברשימת לפיד נמצאים תגל דהן כנפו מעפולה, מחמד ענאבסה מבאקה אל-גרבייה, יוסף שרף מחדרה, אביבה עזורי מקדימה, רווית אקשטיין מבית יצחק, מנחם צרויה מגבעת שמואל וענת לרנר גבעון מגדרה. שמה המלא של המפלגה הוא "יש עתיד - בראשות יאיר לפיד", מה שמזים כל הערכה אפשרית על דבר ויתור עתידי של לפיד על המקום הראשון ברשימה. לאחר פרסום רשמי של תאריך הבחירות צפויה להתפרסם רשימת לפיד לכנסת.

יאיר לפיד בכנס בבית התפוצות בתל אביבצילום: אלון רון

בנוסף, צורפו להודעה מטרות המפלגה. הראשונה שבהן היא שינוי סדרי העדיפויות במדינה, תוך מתן דגש על החיים האזרחים; שינוי שיטת המשטר, שוויון בחינוך ובגיוס; מלחמה בשחיתות - כשבסעיף זה מציין לפיד גם את השחיתות הממשלתית כגון קיומם של שרים ללא תיק; צמיחה ויעילות כלכלית כשבתוכה כלול גם הורדת יוקר-המחיה והוזלת הדיור בישראל; חקיקת "חוק חינוך" בשיתוף ארגוני המורים, ביטול מרבית בחינות הבגרות מלבד שלוש, העלאת האוטונומיה הבית-ספרית; הגשת הצעת חוקה שתסדיר את היחסים הטעונים בין קבוצות האוכלוסייה השונות במדינת ישראל; חתירה להסכם שלום על פי המתווה של "שתי מדינות לשני עמים" תוך שמירה על גושי הישובים הגדולים והבטחת שלומה של ישראל כמדינה שבה מתקיים רוב יהודי מוצק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ