יחימוביץ': "זיגזג נלעג, אין גבול לקומבינה"

יו"ר האופוזיציה החדשה הגיבה על ביטול הבחירות: "קדימה הצהירה שתוביל את המחאה החברתית בקיץ. מאיפה? מהמשרד של נתניהו?"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

יושבת ראש מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה בצהריים (שלישי) כי הקמת ממשלת האחדות של הליכוד וקדימה היא "הזיגזג המגוחך והנלעג ביותר שנראה אי פעם בפוליטיקה הישראלית". יחימוביץ', שתכהן מעתה גם כיושבת ראש האופוזיציה, כינסה מסיבת עיתונאים והתייחסה לצעד המפתיע של נתניהו ומופז: "האינטונציה בוטחת, חיתוך הדיבור נחרץ. אבל האם האמנתם למלה אחת שיצאה מפיהם? האם אין יותר ערך למושג האמת? האם מלים יכולות להיזרק סתם כך לאוויר מבלי אחריות? אין משמעות לאמירה? להתחייבות? סוגיית האמינות היא מרכזית במחזה שראיתם מולכם. אחרת למה שראיתם אין שחר. מדובר בהונאה גורפת".

לדברי יחימוביץ', "את הקומבינה הזו איש לא ישכח, והיא תיפול על ראשם של מי שחוללו אותה. אני מרבה להסתובב בארץ ולהרצות בפני אנשים צעירים כדי לומר להם שפוליטיקה היא לא דבר מגעיל, אלא מכשיר נפלא למימוש השקפת עולם, כשפעם בכמה שנים אנשים הולכים לקלפי, בוחרים את מנהיגיהם, ואם הם מכזיבים אותם הם חוזרים שוב לקלפי. ובשביל זה צריך כנסת. מה אנחנו אמורים לומר להם עכשיו? האם מישהו מאמין למלה אחת שיצאה מפיו של מופז במסיבת העיתונאים? והאם מישהו יאמין לנו? כי הדבר הזה מקרין גם עלינו".

יחמוביץ' הוסיפה כי "זה צעד הרסני שפוגע בדמוקרטיה ומביא למיאוס מהפוליטיקה. קדימה היתה פארסה של אופוזיציה ועכשיו גוויית קדימה, יחד עם ממשלת נתניהו, תעביר מדיניות הרסנית, תקציב 2013 יהיה תקציב מר ונמהר, קפיטליסטי וקשיח, שיגדיל את הפערים. ומי עושה את זה – מי שהצהיר שהוא יוביל את המחאה בקיץ. מאיפה? מהמשרד של נתניהו? אין גבול לדיסוננס?".

נתניהו ומופז מכריזים על הקמת ממשלת האחדותצילום: אבי אוחיון לע"מ

לגבי האפשרויות הפוליטיות שניצבות כעת בפני מפלגת העבודה היא אמרה: "אנחנו יוצאים מהמהלך הזה לדרך חדשה ועם הזדמנות עודפת מזו שניתנה לנו. הציבור שב ובטח בנו ונתן לנו את קולו, אבל עכשיו התחדדה באופן צלול העובדה שאנחנו המפלגה היחידה שמהווה אלטרנטיבה, כי מי שהיתה אמורה להיות אלטרנטיבה דהרה לממשלה ללא תנאים. מי שלא רצה אותנו עם 20 מנדטים יקבל אותה עם הרבה מאוד מנדטים בתום הקדנציה הזו. אני קוראת לכל מי שנגעל מהמהלכים האלה להתפקד למפלגת העבודה בראשותי. נהיה אופוזיציה קטנה מאוד, אבל כזו שתצעיד את העבודה למקום שבו היא צריכה להיות".

יו"ר הכנסת עדכן את חברי הנשיאות כי מפלגת העבודה הגישה בקשה רשמית להעמיד את ח"כ יחימוביץ בראשות האופוזיציה. ריבלין הבהיר כי מחר בצהריים תוכרז זהות ראש האופוזיציה במליאת הכנסת, וכי עד כה לא הוגשו הצעות למועמדים אחרים. בנוסף, הודיע יו''ר הכנסת כי מחר תדון מליאת הכנסת בהסכם הקואליציוני, והשבעתו של ח"'כ שאול מופז לשר בממשלה צפויה להתרחש לאחר הדיון.

בישיבת הנשיאות אמר ריבלין כי "המציאות הפוליטית החדשה יוצרת גם בעיות פרלמנטריות לא פשוטות בכל הנוגע ליחסים בין קואליציה לאופוזיציה. הדבר יתבטא בחקיקה פרטית שאינה מתואמת עם הממשלה, וכן בקושי של האופוזיציה להוות משקל נגד אמיתי לקואליציה. אני חושש שהדבר יביא לניוונה של המערכת הפרלמנטארית בתוך מספר שבועות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ