לפיד לפעילים: מופז ונתניהו הפכו אותנו לאלטרנטיבה יחידה

יו"ר "יש עתיד" שלח הודעה לתומכיו בעקבות הצטרפות קדימה לקואליציה וביטול הבחירות: "כואב לראות איך הציניות השתלטה על המרחב הפוליטי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יאיר לפיד, שרק בשבוע שעבר רשם את מפלגתו "יש עתיד" ברשם המפלגות, שלח אחר הצהריים (שלישי) הודעת תגובה לפעיליו, למהלך ההצטרפות של "קדימה" לקואליציה, ולמעשה לביטול החירות שהיו צפויות להתקיים בספטמבר. "מבלי שהבינו מה עשו, מופז ונתניהו הפכו אותנו לאלטרנטיבה היחידה של המרכז השפוי", כתב בהודעתו.

"אני יודע שאתם מאוכזבים ממה שקרה ביממה האחרונה", כתב לפיד. "מאוכזבים פעמיים: פעם מפני שאתם אזרחי המדינה הזו וכואב לראות איך הציניות השתלטה על כל המרחב הפוליטי ואיש כבר לא מעמיד פנים אפילו שאכפת לו. בפעם השנייה אתם מאוכזבים מפני שכבר הרגשנו את הטעם של זה, כבר היינו בכיכר, כבר הרמנו שלט בצומת, כבר התחלנו את הקמפיין".

"הרגשתי ככה בדיוק לשעתיים, ואז הבנתי שזו הזדמנות חיינו", הוסיף לפיד. "מבלי שהבינו מה עשו, מופז ונתניהו הפכו אותנו לאלטרנטיבה היחידה של המרכז השפוי. 'קדימה' חזרה להיות מה שתמיד היתה: חלק מן הליכוד. העבודה ומרץ ניצבים משמאל. תוך יום אחד הפכנו להיות הנציגים היחידים של מעמד הביניים השפוי".

יאיר לפיד נואם בפני פעילי מפלגתו החדשה, בשבוע שעברצילום: אלון רון

חושבים שהציניות השתלטה על הפוליטיקה? דברו על זה בפייסבוק

"28 מנדטים התפנו היום במרכז המפה הפוליטית. הם יכולים להיות שלנו. זה לא נעצר שם כי אתם יכולים להוסיף אליהם גם את כל מי שמאוכזב וזועם על הפוליטיקה הישנה והלא מוסרית שראינו ביממה האחרונה. המטרה אולי התרחקה קצת, אבל היא גדלה בהרבה", כתב לפיד בהודעתו.

מוקדם יותר, הגיב לפיד לראשונה למהלך בעמוד הפייסבוק שלו: "מה שראיתם היום זו בדיוק הפוליטיקה הישנה, המסואבת והמכוערת, שהגיע הזמן להעיף מחיינו. פוליטיקה של כסאות במקום של עקרונות, של ג'ובים במקום של טובת הציבור, של אינטרסים של הקבוצה במקום של המדינה כולה. הם חושבים שעכשיו הם ימשכו זמן ואנחנו נשכח, אבל הם טועים. הברית הפוליטית המגעילה הזו תקבור תחתיה את כל משתתפיה.

לפיד, השוהה בארה"ב, התייחס שוב מאוחר יותר בעצרת של רבני התנועה הקונסרבטיבית באטלנטה. "אנו עומדים לאחד את כל הכוחות השפויים, קדימה חזרה להיות מה שתמיד היתה – חלק מהליכוד. זה היה עיתוי גרוע בשבילי להיות באטלנטה, אבל אני מאמין שהזהות היהודית בסכנה ואתם (הזרם הקונסרבטיבי) שומרי הסף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ