חיים רמון פרש מקדימה: "סיימה את דרכה"

יו"ר מועצת התנועה ואחד ממייסדיה הודיע למופז על פרישתו בעקבות כניסתה לממשלה. "לא התכוונתי שנהיה חלק מממשלת ליכוד קיצוני ופייגליני"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

חיים רמון, ממייסדיי מפלגת קדימה, הודיע אמש (רביעי) כי הוא עוזב את המפלגה. רמון הסביר כי לאחר המהלך שבמסגרתו היא נהפכה לחלק מהליכוד ולכן אין לו רצון להיות עוד במפלגה. רמון אמר הבוקר ברדיו כי "קדימה כמפלגת מרכז סיימה את דרכה. אני לא הצטרפתי לליכוד אני הצטרפתי לשרון כאשר הוא יצא מהליכוד".

רמון, שהודיע על החלטתו לשאול מופז, שימש כיו"ר מועצת קדימה ונחשב מקורב ליו"ר הקודמת ציפי לבני. בשל החלטתו, לצד ההערכות שלבני תחזור למפה הפוליטית על ידי הקמת מפלגה חדשה לפני הבחירות הבאות, קיימות הערכות כי השניים יחזרו לשתף פעולה יחד במסגרת החדשה שיכולה לקום. מאז כניסתו של מופז לתפקיד יו"ר המפלגה הוא מחליף את אנשיה של לבני בעמדות המרכזיות במפלגה.

רמון אמר הבוקר בגלי צה"ל כי "קדימה סיימה את דרכה מבחינת מה שהיתה אמורה להיות. היא היתה אמורה להיות אלטרנטיבה לשלטון, בין היתר הדיחו את לבני כי היא לא רצתה להיות סרח עודף של הליכוד בעוד רבים מחברי הכנסת של המפלגה כן רצו להצטרף לליכוד וכעסו על ציפי לבני שלא הביאה אותם לשם. קדימה הנוכחית היא לא אלטרנטיבה ולדעתי תיעלם בבחירות הבאות בצורה זו או אחרת ותהיה חלק מהליכוד, ולא תהיה מה שהיתה אמורה להיות. כששרון הקים את קדימה ואני חזיתי ודיברתי על הצורך במפץ גדול - לא התכוונתי שנהיה חלק מממשלת ליכוד קיצוני ופייגליני ולכן אין שום טעם שאמשיך להית חבר במפלגה שאני לא מרגיש שהיא מה שאמורה היתה להיות".

חיים רמוןצילום: תומר אפלבאום

כשנשאל האם בכוונתו להישאר בחיים הפוליטיים, אמר רמון כי "אני איש ציבור, אני מתכוון להגיב, לעשות, לפעול, לא ברור לי כרגע איך ומה אבל הייתי איש ציבור כל חיי רואה עצמי כאיש ציבור. אני חי בארץ הזאת יש לי מחויבויות ודאגה ורצון להשפיע על מה שקורה כאן ואני מתכוון לנסות להשפיע בכיוונים שאני מאמין בהם".

לגבי הספקולציות על עתיד משותף עם ציפי לבני, אמר רמון: "אני לא יודע אם היא מקימה, לא יודע מה יקרה. צריך לראות איך הממשלה תהיה. רבים אומרים אולי בכל זאת הממשלה תצליח וכדומה אבל אני מניח שבעוד כמה חודשים, כשגם אחרוני האופטימיים יבינו שהתקוות שהם תלו בממשלה לא מתממשות, נראה מה עושים. אני מניח שהמבחן הראשון של אנשי קדימה יהיה כאשר יבוא - ואין לי ספק שיבוא - חוק הסדרה כדי למנוע את פינוי האולפנה. שם גם ניווכח שמה שאני אומר, שקדימה היא ליכוד ב', יבוא לידי ביטוי. אחרי זה, דברים יתבררו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ