שטייניץ: "אם תהיה היום הצבעה על נישואים חד-מיניים, אתנגד"

שר האוצר אמר כי הוא "בעד נישואים דתיים, ברבנות. עם זאת, מבין את הצורך של אנשים בקהילה הגאה לחיות ביחד". השרה נוקד תומכת בהסדרה בחוק

אילן ליאור
יהונתן ליס ואופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, אמר שלשום (רביעי) כי הוא תומך בנישואים חד-מיניים, והצליח לעורר דיון בסוגיה שלא פסח גם על ישראל.

שר האוצר, יובל שטייניץ, ביקר אתמול בתא הגאה של הליכוד בתל אביב, ואמר כי בעבר התנגד לנישואים חד-מיניים באופן כללי, אך כעת הוא שוקל מחדש את עמדתו. "אני היום מבין את הנקודה הזאת הרבה יותר מבעבר. אני לא נגד באופן טוטלי כמו שהייתי בעבר". ואולם, בשיחה עם "הארץ" לאחר המפגש הבהיר שטייניץ: "אם הייתי צריך להצביע על זה היום אני מניח שהייתי מתנגד. אני בכלל בישראל בעד נישואים דתיים, ברבנות. עם זאת, היום אני מוכן לשמוע, אני מבין את המורכבות, אני יותר מבין את הבעיתיות ואת התסכול של הקהילה הגאה בעניין הזה. אני מבין את הצורך של אנשים בקהילה הגאה לחיות ביחד".

לעומת שטייניץ, שרת החקלאות אורית נוקד הצהירה בפומבי כי היא תומכת בזכות לנישואים לקהילה הגאה ומקווה שבקרוב הם יותרו. אל נוקד הצטרפו גם יושבת ראש האופוזיציה הטרייה, שלי יחימוביץ', ויושב ראש "יש עתיד", יאיר לפיד, שהביעו תמיכה בהליך. יחימוביץ' כתבה זאת בעמוד הפייסבוק שלה ולפיד הצהיר על כך בתשובה לפניית "הארץ". "אני מודה שקצת נדהמתי מהסערה ומהעניין העצום שעורר הנשיא אובמה כשתמך בנישואים חד מיניים", כתבה יחימוביץ'. "נראה לי מובן מאליו שזו עמדתו".

שטייניץ מתארח בתא הגאה של הליכוד בתל אביב, אתמול. אמר שהוא שוקל את עמדתו מחדשצילום: הדר כהן

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ