מופז החליט לגנוז זמנית את "חוק הריתוק"

בסביבת יו"ר קדימה הבהירו כי מדובר ב"צעד בונה אמון" עם חברי מחנה לבני ששקלו לפרוש. החוק נועד להקשות עליהם לבצע מהלך שכזה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר קדימה, השר שאול מופז, החליט לגנוז זמנית את יוזמתו לביטול "חוק מופז" המוכר גם כ"חוק הריתוק", שהיה אמור לעלות מחר (ראשון) על שולחן ועדת השרים לענייני חקיקה. לדבריו, מדובר בצעד "בונה אמון" עם חברי מחנה לבני בקדימה ששקלו לפרוש.

חוק מופז המקורי נחקק בזמנו על מנת לאפשר למופז להתפצל באמצעות חבירה של שבעה חברי כנסת בלבד, ומבלי להידרש לעזיבה של שליש מהסיעה. לפי התיקון לחוק שהגיש בשבוע שעבר חבר הכנסת הטרי של קדימה, יובל צלנר, החוק ישונה כך שהדרישה הקודמת של עזיבת לפחות שליש מהסיעה תחזור לתוקפה.

בסביבת מופז אמרו היום שמדובר ב"צעד בונה אמון מול חלק מחברי הסיעה, במטרה להתאחד מול האתגרים והמשימות הרבות ובראשן תיקון חוק טל ושינוי שיטת הממשל". ח"כ שלמה מולה, המזוהה עם מחנה לבני, מופז אמר לו כי החוק יוסר בעקבות דרישתו ודרישת חברי כנסת נוספים בקדימה, אך לא אמר כי החוק יבוטל לגמרי.

מוקדם יותר השבוע הבהירו חברי כנסת מקדימה ליו"ר מופז כי קידומו של חוק הריתוק יביא לפיצול מהיר יותר במפלגה. ח"כים שונים, הן ממחנה לבני והן ממחנה מופז, אמרו ליו"ר קדימה במהלך ישיבת הסיעה שנערכה ביום שני כי הם דורשים למשוך את הצעת החוק, וכי המשך חקיקתו יביא לכך שהפיצול רק יהיה מהיר יותר.

"אל תפחידו אותנו ואל תשימו לנו סכין לצוואר", אמר אחד מחברי הכנסת. אחרים אמרו כי קדימה לא צריכה בכלל לעסוק בחקיקה מסוג זה וכי מדובר בצעד שדוחק החוצה את המתלבטים, וייתפש בציבור כתרגיל פוליטי מפוקפק נוסף. מופז הקשיב לדברים, אך לא ענה אז לטענות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ