יום ירושלים

אנשי אם תרצו התחזו לפעילי שלום עכשיו ותלו שלטי תמיכה בפלסטינים

שלום עכשיו הגישה תלונה במשטרה בגין התחזות: "אם בעבר היו מדביקים כפיות לראשי ממשלות, אז עכשיו מדביקים דגלי פלסטין לשלום עכשיו"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

תנועת שלום עכשיו הגישה היום (שני) תלונה בגין התחזות נגד תנועת אם תרצו. התלונה הוגשה למשטרת ירושלים לאחר שכ-30 פעילי אם תרצו התחזו אתמול במהלך יום ירושלים לפעילי שלום עכשיו, נופפו בדגלי פלסטין במהלך הצעדה ותלו כרזות על כמה גשרים עליהם נכתב יום אל קודס שמח ולצדם נתלו דגלי פלסטין ושלטים של שלום עכשיו.

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר אמר ל"הארץ" כי "אם בעבר היו מדביקים כפיות לראשי ממשלות, אז עכשיו מדביקים דגלי פלסטין לשלום עכשיו ומוליכים את כל הציבור שולל. הגענו לשפל המדרגה ובמקרה של אם תרצו זה אתגר לא מבוטל".

באם תרצו לא הכחישו כי הם עומדים מאחורי תליית השלטים ובהודעה שפרסמה אתמול התנועה נאמר כי "פעילי אם תרצו תלו דגל במחאה על כוונות שלום עכשיו להעביר את הר הבית ומרבית העתיקה לריבונות פלסטינית. הפעילות נערכה כחלק מקמפיין 'שחרור ירושלים 2012 על פי שלום עכשיו'".

שלט שתלו אתמול פעילי אם תרצוצילום: ארז תדמור

יו"ר התנועה, רונן שובל גייס ציטוט של יצחק רבין כדי להצדיק את הפעולה. שובל מסר כי "כואב הלב לראות כיצד ארגוני שמאל בישראל נוטשים את מורשתו הציונית והירושלמית של יצחק רבין ז"ל שאמר: "בישראל אין לנו ויכוח בנושא אחד: שלמותה של ירושלים והמשך כינונה וביסוסה כבירתה של מדינת ישראל. אין שתי ירושלים. יש רק ירושלים אחת...". לדברי שובל, "מי שנוטש את מורשתו של רבין בנוגע לירושלים איננו יכול להקרא ציוני עוד".

בהתייחסם לעצם התלונה הגיבה אם תרצו בדברים הבאים: "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני. תנועת שלום עכשיו שכחה את ימינה. שלום עכשיו הוא ארגון המתחזה לארגון ישראלי בעודו פועל במימון מדינות זרות ומבקש להעביר את הר הבית לריבונות פלסטינית. מצער שבשלום עכשיו לא מבינים שחופש הביטוי כולל גם את הזכות להגחיך את עמדותיהם".

האם תליית השלטים היא אקט לגיטימי או הסתה? דברו על זה בפייסבוק

פעולות אם תרצו מהוות חלק מקמפיין חדש בו החלה התנועה בימים האחרונים בנושא ירושלים וכולל מודעות פרסומת באתרי אינטרנט שונים וסרטונים ביו-טיוב התוקפים באופן חריף את שלום עכשיו. בין השאר מואשמת התנועה בנטישת מורשת רבין ובפעולות המנוגדות למהות הציונות.

בדברי עידוד לגולשים בפייסבוק כדי שיפיצו את הסרטון הראשון של הקמפיין נאמר בין השאר כי "זה הזמן לתת פוש נוסף ובלחיצת כפתור פשוטה לחשוף את האמת אודות 'שלום עכשיו' ופעילותה האנטי-ציונית בשירות ממשלות זרות לאלפי אנשים נוספים. זה הזמן להבהיר את האמת הפשוטה: מי שרוצה לתת את הר הבית לפלסטינים הורס את הציונות".

בדצמבר האחרון עלה המאבק בין התנועות לכותרות בעקבות השתתפות אם תרצו בפרויקט של בנק לאומי במסגרתו חולקו תרומות לעמותות. בעקבות כך, החל קמפיין נגד בנק לאומי שאחד מיוזמיו היה מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר שהודיע כי הוא סוגר את חשבונו בלאומי על רקע השתתפות "אם תרצו" בפרויקט.

בנוסף נפתחה אז קבוצה בפייסבוק בשם: "2 מיליון סיבות לעזוב את לאומי". ראשי הקבוצה מאשימים את הבנק כי הוא מסבסד את אם תרצו. לקוחות לאומי שנמנים עם יוזמי הקבוצה כתבו כי בשל תמיכת הבנק בעמותה, שלדבריהם הינה "גוף ימני קיצוני", הם מתחייבים לעזוב את הבנק עוד באותו שבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ