"סרטן בגוף שלנו" |

רגב התנצלה, אך לא בפני הסודאנים

הח"כית שתקפה את המהגרים התנצלה בפני כל מי שנפגע אך לא הזכירה את האפריקאים עצמם - אלא את חולי הסרטן וניצולי השואה

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

חברת הכנסת מירי רגב מהליכוד הדפה בסוף השבוע את הטענות כי היא מסיתה נגד אוכלוסיית המהגרים מאפריקה וטוענת כי דבריה הוצאו מהקשרם. רגב, שאמרה בהפגנה שהתקיימה בשבוע שעבר כי "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו", טענה כי דבריה הוצאו מהקשרם וכי לא ערכה השוואה בין המחלה לבני אדם. "כאשר אמרתי את האמירה סרטן התכוונתי לדימוי של תופעה- תופעת ההסתננות המתפשטת בארץ. בשום שלב לא השוויתי סרטן לבני אדם".

היא הוסיפה כי "אם מישהו חש נפגע מכך אני מתנצלת על כך", אך לא הפנתה התנצלות כלפי המהגרים האפריקאים. היא טענה גם כי קיימת הסתה נגדה: "ההסתה כנגדי והניסיון לצייר את דבריי לא כפי שאמרתי מובנים לי, כי תמיד הסיתו נגד מנהיגי הימין. כשיצחק רבין דיבר על גוש אמונים כסרטן וכשמנכ"ל "שלום עכשיו" מדבר על ההתיישבויות באיו"ש כסרטן- כנראה שלהם מותר וזה בסדר".

על ההתפרעות בסופה של ההפגנה אמרה כי "מעולם לא קראנו לאלימות או תמכנו באלימות ואנו יוצאים נגד כל מי שמשתמש באלימות. עם זאת, צריך להבין את הכאב, הזעם והחיים הבלתי-אפשריים של תושבי דרום תל אביב וערים נוספות בדרום". היא קראה שוב לראש העיר תל אביב רון חולדאי להעביר את המהגרים לצפון תל אביב וכן קראה להקמת ערי אוהלים בסמוך לגבול מצרים.

בראיון ל"מעריב" אמרה מוקדם יותר רגב: "כשהשוויתי את תופעת המסתננים לסרטן התכוונתי להתפשטות של התופעה ולא לשום דבר אחר. אם מישהו הבין את דברי אחרת ונפגע כתוצאה מכך אני מתנצלת ובוודאי שלא התכוונתי לפגוע לא בניצולי שואה ולא בחולי סרטן". לדבריה, "אני מאוד מאוד רגישה לנושא השואה. זכר השואה נצרב עמוק בליבי עוד מתקופת לימודי בתיכון ועבודה שהכנתי בנושא. עד לפני שנה כף רגלי לא דרכה בגרמניה וגם הקפדתי לא לרכוש מוצרים גרמנים", כך רגב, שהוסיפה: "כשהייתי עם משלחת של צה"ל באוושויץ לא הפסקתי לבכות, לכן אם מישהו ייחס לדברים שלי פרוש לא נכון או נפגע מהם אני מתנצלת בפניו".

מירי רגב בשכונת התקווה. יכולה לספר על גזענות

ביום שבת הגיעו כ-20 פעילים מחוץ לביתה של רגב כדי למחות על דבריה. חברת הכנסת, שהיתה מלווה בעשרות פעילים מטעמה, יצאה לדבר עם המפגינים והציעה לה מים, בליווי עשרות פעילים מטעמה. במהלך המפגש טענה שוב כי לא קראה לאפריקאים סרטן, למרות שדבריה בהפגנה שבה אמרה בבירור כי "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו" שודרו פעמים רבות.

ביום חמישי, למחרת ההפגנה, הבטיח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לטפל בנושא המהגרים מאפריקה, ועם זאת נזף בחברי הכנסת שהשתתפו בהפגנה נגדם. במהלך טקס הבאת ביכורים של ילדי בקעת הירדן שהתקיים בלשכת ראש הממשלה בקריה בתל אביב אמר נתניהו: "בעיית המסתננים חייבת להיפתר ואנחנו נפתור אותה. נשלים את בניית הגדר תוך חודשים ספורים ובקרוב נתחיל בהחזרת מסתננים לארצות מוצאם".

על רקע השתתפותם של חברי סיעתו מירי רגב, דני דנון ויריב לוין, בהפגנה נגד המהגרים, אמר ראש הממשלה: "אני רוצה להבהיר שאין שום מקום לא להתבטאויות ולא למעשים שראינו אמש. אני אומר את הדברים גם לאנשי הציבור וגם לתושבי דרום תל אביב שאת כאבם אני מבין".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ