התורמים של לפיד: אנשי עסקים ומשפחת דה רוטשילד

יו"ר "יש עתיד", דיווח למבקר המדינה כי קיבל עד כה 147 אלף שקלים מאנשי עסקים ממרכז הארץ וכן תורמים שונים מצרפת ומארצות הברית

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

רשימת התורמים לקמפיין הפוליטי של יאיר לפיד, כפי שמופיעה בפרטים שמסר למבקר המדינה, חושפת שורה ארוכה של אנשי עסקים בולטים בישראל ובעולם, וכן את חברי משפחת דה רוטשילד מניו יורק. לפיד דיווח על תרומות של 147 אלף שקל עד כה, כאשר כמעט כל התורמים העבירו סכום בגובה 10,000 שקל. התורמים הישראלים של לפיד הגיעו ממרכז הארץ - בעיקר מתל אביב אך גם מרמת השרון, סביון, כפר שמריהו ופתח תקוה. ללפיד תורמים גם מצרפת ומארה"ב.

בין התורמים ללפיד, כאמור, חברי משפחת דה רוטשילד מניו יורק. נתנאל דה רוטשילד ואסתר דה רוטשילד העבירו 2,500 דולר כל אחד. איש העסקים צבי לימון, בנו של מפקד חיל הים בעבר מרדכי (מוקה) לימון, תרם לו 10,000 שקל וכך גם אמו של צבי, רחל.

בכתבה על לפיד שפורסמה בינואר האחרון ב"הארץ" צוין כי "גם בנושא המימון נראה שלפיד מסודר, לפחות בכל הנוגע לתרומות. בין חבריו ומכריו אנשים מבוססים, כמו למשל דני טוקטלי שהחזיק בעבר בחברת הביטוח אריה, ושמעון וינטראוב, מבעלי חברת בראק קפיטל". רשימת התורמים הנוכחית מעידה ששני האישים שהוזכרו אכן נרתמו לסייע ללפיד - דני טוקטלי אמנם לא תרם ישירות אך אמו עדנה ואשתו דוריס העבירו ללפיד 10,000 שקלים כל אחת, ואיש העסקים וינטראוב תרם סכום זהה.

יאיר לפיד, בשבוע שעברצילום: דניאל בר און

גם רונן פלד, שותפו של וינטראוב בחברת בראק קפיטל, תרם את אותו הסכום. עוד בתורמים של לפיד - דפנה זמיר מתל אביב, דוד לוסטיג מרמת השרון, יעקב מיצ'וניק מתל אביב, מרים שמואלביץ מפתח תקוה, פייר ולה מניו יורק, ומיכל ודו ליטווק מצרפת.

לפיד השיק באחרונה את מפלגתו "יש עתיד", שסיסמתה היא "איפה הכסף" שמעידה על רצון לקיים סדר עדיפויות שונה בהוצאות המדינה. לפי תקנון המפלגה יזכה לפיד לזכויות שליטה גורפות במפלגה שביניהן יכהן כיו"ר לא רק בכנסת הקרובה אלא גם בכנסת שלאחריה, יקבל את כלל ההחלטות החשובות שעל הפרק, ימנה את כל בעלי התפקידים, יקבע את רשימת המפלגה לכנסת ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ