לראשונה: משרד החוץ גינה בחריפות ההתקפות נגד המהגרים

בהודעת המשרד נכתב כי "ההיסטוריה היהודית מחייבת אותנו לאסור כל פגיעה בזולת". ליברמן תקף את ישי: פוגע במאמצים למצוא פתרון לבעיה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

משרד החוץ פרסם היום (שני) הודעה ראשונה מסוגה בה גינה בחריפות את ההתקפות האלימות כנגד המהגרים האפריקאים, שהאחרונה שבהן בוצעה לפנות בוקר בירושלים. בהודעת משרד החוץ נמסר כי "ההיסטוריה היהודית מחייבת אותנו להקפיד שבעתיים ולאסור כל פגיעה בזולת, באורח ובזר"

בהודעת משרד החוץ נכתב כי אין כל הצדקה ל"מעשה הנפשע של הצתת דירתם של מהגרים אפריקאים בירושלים. לאיש אין היתר לעבור על החוק ולנקוט באלימות כלפי אדם אחר וודאי שלא לסכן את חייו - תהיה הסיבה אשר תהיה". בהודעת משרד החוץ נמסר כי "הסוגייה של מהגרים ומסתננים מאפריקה אינה פשוטה ודורשת טיפול רציני ואחראי מצד הממשלה. משרד החוץ, יחד עם גורמים נוספים, שוקד על מציאת פתרונות בתיאום עם גורמים בינלאומיים".

מוקדם יותר היום, שר החוץ אביגדור ליברמן מתח ביקורת חריפה על שר הפנים אלי ישי בשל התבטאויותיו נגד המהגרים האפריקאים. בכנס רואי חשבון באילת, שם הגדיר שר החוץ את המסתננים כמהגרי עבודה ולא כמבקשי מקלט מדיני, אמר ליברמן כי "משרד החוץ משקיע מאמץ אדיר כדי להגיע להסדרים עם מדינות המקור וכל ראיון או התלהמות מחזיר אותנו מיד חצי שנה אחורה".

שר החוץ הוסיף פנייה ישירה לחברי הכנסת ולשרים. "אני פונה לכל הקולגות שלי ודיברתי איתם אישית - במיוחד כשזה בא משרים או ח"כים – לדבר פחות", אמר ליברמן. "הדיבורים לא פותרים שום בעיה. התקדמנו הרבה עם כל מדינות המקור ולצערי, דווקא השבועיים האחרונים פשוט מחקו לנו את רוב המאמצים. יש רגישויות וכבוד לאומי של מדינות שלמות".

ליברמן נגד ישי. "כל ראיון או התלהמות מחזירים אותנו חצי שנה אחורה"צילום: מיכל פתאל

    לפנות בוקר, נפצעו ארבעה מהגרים מאריתריאה כתוצאה משריפה שפרצה בדירה בה הם מתגוררים ברחוב יפו בירושלים. על פי החשד, האש פרצה כתוצאה מהצתה מכוונת. הדליקה פרצה מעט אחרי שלוש לפנות בוקר. למקום הגיעו שלושה צוותי כיבוי ומנוף. בדירה היו לכודים עשרה מהגרים מאריתריאה, ארבעה מהם פונו לקבלת לטיפול רפואי כשהם סובלים משאיפת עשן ומכוויות קלות בידיים. מצבם הוגדר קל. צוותי הכיבוי השתלטו על האש בתוך דקות ולאחר מכן נפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע.

    מפרטים ראשונים עולה כי ככל הנראה מדובר בהצתה מכוונת משום שבמקום נמצאה כתובת שרוססה על הקיר: "צאו מהשכונה"'. בנוסף, הדליקה החלה כתוצאה מהצתה של דלת הדירה. במכבי האש העבירו את הממצאים למשטרה, שפתחה גם היא בחקירה. מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם, הורה להקים צוות מיוחד שיחקור את האירוע.

    תגובות

    הזינו שם שיוצג באתר
    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ