המשנה לנשיא בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, התפטרה מתפקידה כיו"ר ועדת הבחירות המרכזית בשל הטענה שעומס העבודה אינו מאפשר לה להתפנות למלאכת השפיטה. נאור כיהנה בתפקיד משנת 2011, אחרי פרשיתה לגמלאות של השופטת איילת פרוקצ'יה. את מקומה של נאור כיו"ר הוועדה צפוי למלא השופט אליקים רובינשטיין. כממלא מקומו מונה השופט סלים ג'ובראן.

נאור הבהירה בשבועות האחרונים כמה פעמים כי בכוונתה לפרוש מהתפקיד התובעני בשל עומס העבודה המוטל עליה. בחודשים האחרונים המתינה להעברתה בכנסת של הצעת חוק שתאפשר למנות לתפקיד שופט בדימוס, ובכך להסיר את נטל מילוי המשימה משופטי העליון הכורעים תחת עומס עבודתם.

אלא שההצעה לא אושרה עד כה וכעת, עם כניסתה לתפקיד המשנה לנשיא העליון, הבהירה נאור כי לא תוכל להקדיש עוד זמן למילוי התפקיד. ״בנוסף למלאכת השפיטה הרגילה, אני מכהנת כחברה בוועדה לבחירת שופטים ויו״ר ועדת האתיקה. שני התפקידים מצריכים כשלעצמם השקעת זמן ניכרת״, הסבירה נאור במכתב ההתפטרות ששיגרה אתמול לנשיא העליון, השופט אשר גרוניס. ״לנוכח ריבוי המשימות המוטלות עליי, המצריכות הקדשת זמן רב שהוא, בהכרח, על חשבון הזמן המוקדש למלאכת השפיטה, הריני מודיעה על התפטרותי״, הוסיפה.

צילום: תומר אפלבאום

ביום שני עדכנה נאור את פורום שופטי העליון בהחלטתה והיום כאמור שיגרה מכתב התפטרות רשמי לנשיא העליון. הנשיא גרוניס שיגר במקביל מכתב ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, ובו עדכן אותו על כניסתם לתוקף של המינויים החדשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ