ח"כ מיכאלי נגד הומואים: "עוברים הטרדות מיניות בגיל צעיר, וזה הולך ומתדרדר"

בדיון שנערך בוועדה למעמד קידום האשה יצאה חברת הכנסת מיכאלי נגד ערוץ 10, המשדר לדבריה תכנים ש"מראים כמה זה נחמד להיות הומו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) האשימה אתמול (רביעי) את ערוץ 10 בכך שהוא משדר תכנים שמציגים מציאות מדומה על הומואים. "כשאני פותחת את הערוץ, אני רואה תכניות בידור, כביכול, על כמה זה נחמד להיות הומו. הם עוברים הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד, וזה הולך ומתדרדר", אמרה מיכאלי בדיון של הוועדה לקידום מעמד האשה בכנסת. דבריה של מיכאלי פורסמו היום לראשונה בגלי צה"ל.

מיכאלי אמרה את הדברים בוועדה לקידום מעמד האשה. "למה הילדים שלי צריכים לשמוע כמה זה כיף ונחמד ללבוש שמלה ולהתאפר? למה ערוץ 10 משדר תכנים כאלה?", שאלה. "בתכנית ראיינו אמא של הומו על כמה היא מסכנה והתגרשה מבעלה. אני רוצה לשאול - מה בגיל צעיר כשהילד היה בן שלוש עבר מצד האבא ולמה הם התגרשו? אני בכלל חושבת שרוב ההומואים זה חבר'ה שעוברים חוויה מאוד קשה של הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד. בסוף הם מתאבדים בגיל 40".

בדיון העלתה מיכאלי גם הצעות מעשיות לפתרון ה"בעיה": "כדאי שנפתח ועדה בכנסת לקידום מעמד המשפחה כדי לברר למה יש כל כך הרבה הטרדות מיניות. צריך לעשות קמפיין עם אנשי מקצוע ופסיכולוגים".

אנסטסיה מיכאלי שופכת מים על ראלב מג'דלה. מערוץ הכנסת וערוץ 7

מערוץ 10 נמסר בתגובה לדברים כי "אנחנו כמובן שמחים שגם חברת הכנסת מיכאלי צופה בערוץ 10 בקביעות יחד עם ילדיה, אך איננו יודעים למה בדיוק היא מתייחסת. ערוץ 10 על-פי הגדרתו דוגל בשיוויון זכויות לכל ובמתן ביטוי נאות לכל קבוצות האוכלוסייה, למיעוטים ולפריפריה". מסיעתה של מיכאלי, ישראל ביתנו נמסר כי דבריה "נאמו על דעתה האישית ואינם מייצגים את דעת המפלגה".

"דבריה של אנסטסיה מיכאלי, כשלעצמם, אינם ראויים לתגובה", אמר ח"כ ניצן הורביץ ממרץ. "אלה דברי הבל הניזונים ממצבור של דעות קדומות וחשוכות. הבעיה היא שדברי בלע כאלה נאמרים על ידי חברת כנסת, מה שמטיל כתם על הכנסת כולה. אמנם אין לי הרבה ציפיות מהמפלגה של אנסטסיה מיכאלי ומהקואליציה שהיא חברה בה אבל הפעם הם חייבים לנקוט נגדה בצעדים של ממש".

לטענת הורביץ, "בסופו של דבר, התשובה האמיתית היחידה לכל גילויי ההסתה למיניהם היא קידום חקיקה שיוויונית לקהילה הגאה ולכל הקבוצות המרכיבות את החברה הישראלית. אלא שרק השבוע דחתה הממשלה את הצעת החוק שהגשתי לאיסור אפלייה על רקע נטייה מינית וזהות מגדר, כך שבעצם אנסטסיה ממש לא לבד".

ח"כ אילן גילאון מסר כי "לפני שח"כ מיכאלי מנתחת את עברם של אחרים - כדאי שתפשפש בעברה שלה, שמא תמצא דברים מעניינים ואולי תלך להסתכלות כמו כולם". לדברי גילאון, "אין מקום לסלחנות להומופוביה בכנסת ויש לנקוט במדיניות של אפס סובלנות כלפי תופעות כאלה".

יו"ר הפורום הגאה במרצ דרור מזרחי אמר כי "דבריה של ח"כ מיכאלי הזויים ומנותקים מהמציאות, ומראים כי הכרותה עם הקבילה הגאה נשענת על סטיגמות ודעות קדומות".

מהחוג הגאה במפלגת העבודה נמסר כי "דבריה של מיכאלי הם דברי הבל חשוכים וצר לנו שהיא משתמשת במעמדה בכדי להשמיע אמירות רוויות שנאה. דעותיה פוגעות במסרים שאנו מקדמים - של שוויון וקבלת מיעוטים. אנו מקווים שבמידה ואחד מילדיה אכן להט"ב בעצמו היא תקבל אותו באהבה. בנוסף, אנחנו מברכים על כך שערוץ 10, אליו התייחסה מיכאלי, אכן מקפיד לשדר תכנים סובלניים כלפי קהילת הלהט"ב ויודעים שקיימת אוכלוסייה להט"בית גדולה בארץ הצמאה לתכנים כאלה".

לא מדובר בפעם הראשונה שבה מסתבכת חברת הכנסת מישראל ביתנו. בינואר השנה שפכה מיכאלי כוס מים על עמיתה, ח"כ ראלב מג'דלה ממפלגת העבודה, במהלך ויכוח שפרץ ביניהם בדיון טעון בוועדת החינוך של הכנסת. בעקבות התקרית היא הורחקה על ידי ועדת האתיקה של הכנסת לחודש מישיבות מליאת הכנסת ודיוני ועדות הכנסת.

באוגוסט 2011 הטילה ועדת האתיקה נזיפה חמורה על מיכאלי, לאחר שעלתה לדוכן הנואמים בעת שעמדה עליו חברת הכנסת חנין זועבי בדיון על אירועי המשט לעזה, וניסתה להפריע לנאומה עד שנהדפה על ידי סדרנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ