ח"כ אריאל: גיוס הומואים מוצהרים יפריע לצה"ל להילחם

לדברי יו"ר הוועדה לביקורת המדינה "מדובר בשאלת הערכים עליהם מושתת הצבא ולפי דעתי הדבר נוגד את היהדות". עם זאת סייג: "מדובר ביהודים יקרים"

יהונתן ליס
טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים108
יהונתן ליס
טלילה נשר

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ (האיחוד הלאומי) קרא היום (שני) שלא לגייס המבליטים את נטייתם המינית ומתגאים בה.

"דעתי האישית היא כי אין לגייס מועמדים לשירות המניפים את הנושא כדגל", אמר אריאל בראיון בערוץ הכנסת, "ומי שמגיע כאדם פרטי יתגייס ככולם". לטענתו, "שילובם של אלו המניפים את הדגל באופן מוצהר גם בצבא מפריע לצבא להילחם, ללא קשר לשאלת התאמתם או אומץ לבם".

לדבריו, "מדובר בשאלת הערכים עליהם מושתת הצבא ולפי דעתי עליו להתנהל ברוח היהדות, והתופעה הזאת - כאשר היא מונפת כדגל - נוגדת את רוח היהדות". עם זאת, חבר הכנסת הדגיש כי "אין הדבר פוסל את העובדה כי מדובר ביהודים יקרים, וישראל ערבים זה לזה והערבות ההדדית והחובה כלפיהם חלה גם עליי".

שר החינוך, , פרסם הערב הודעה בעקבות הדברים ואמר כי התבטאויות חברי כנסת בימים האחרונים נגד הומואים ולסביות מטרידות, פסולות וראויות לגינוי. התקפה או אפליה נגד אנשים בשל נטייתם המינית או אורח חייהם היא דבר מקומם הפוגע בכבוד האדם". עוד נכתב בהודעתו של סער: "אנשי ציבור מחויבים לצאת נגד התבטאויות כאלה באופן ברור וחד משמעי ולומר 'עד כאן', כדי לשמור על ישראל כמדינה סובלנית ונאורה".

ח"כ אריאל בכנסת, בראשית החודשצילום: שירן גרנות

דרור מזרחי, יו"ר הפורום הגאה , אמר בתגובה לדברים כי "לשמחתנו, גם אורי אריאל וגם איש מחבריו בימין ההזוי לא יכתיבו את מדיניות הגיוס של צה"ל. הומואים ולסביות רבים מתגייסים לצה"ל ועושים בו שירות משמעותי בגאווה, וכך יימשך, למורת רוחו של אריאל".

מזרחי הוסיף כי "אורי אריאל מנסה ניסיון נואש לרכוב על הגל הבזוי בשבוע שעבר נגד הקהילה הגאה. מאנסטסיה מיכאלי התרגלנו לשמוע אמירות הזויות ומאורי אריאל התרגלנו לשמוע אמירות קיצוניות. הגיע הזמן שהם וכל השותפים לדעותיהם יפסיקו להטריד את הציבור עם הגיגים שהולמים יותר את הפרלמנט האיראני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ