שאול מופז - אז מה עכשיו?

הפרת את כל נדריך, והשקרן בעיניך הפך ברגע אחד למנהיג ראוי. ייתכן כי הגיעה שעתך לפרוש ולתלות את הנעליים שתמיד היו גדולות מדי למידותיך ולשאיפותיך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אז מה עכשיו, קולגות, משקיפים ופרשנים ותיקים: האם יכול להיות שהתרגיל לדחיית הבחירות היה יותר מסריח ופחות מזהיר? נדמה שהזוהר הועם מעט, ורק הסירחון מכביד, קשה לנשום. אז מה אנחנו אמורים לעשות כעת עם כל הנייר והגבבה שהאכלתם אותנו, אולי תעזרו לנו באכילה.

בכל פעם זה קורה שוב, אינכם נלאים מלתלות באיש השלֶכת תקוות רעננות: ואף על פי כן, הוא יעשה שלום, אתם עוד תראו; ולמרות הכל הוא ישווה את הנטל, עוד תיווכחו לדעת; והוא גם ישקם את הריסות מדינת הרווחה, מי אם לא הוא. אפשר להונות אנשים רבים רוב הזמן, בעיקר אם הם פרשנים בכירים שרואים מהרהורי לבם.

אז מה עכשיו, אנשי המילואים, שנאבקים שנים על חלוקת עומס יותר הגיונית וצודקת. לפני שבועות ספורים הוזמנתם לישיבת סיעת הליכוד, הושיבו אתכם בראש השולחן, ואתם תליתם בראש הממשלה עיני עגל, כאילו ממנו יבוא עזרכם, כאילו לא הכרתם אותו קודם ואת הרגלי השלטון שלו. נתניהו יותר מפוכח מכם, הוא כבר הבין שאתם מתמעטים והם מתרבים, והעתיד טמון בחרדים.

מופז. עד מתי תלכו אחרי השקר וישקרו לכםצילום: תומר אפלבאום

מה עכשיו, שלי יחימוביץ' ויאיר לפיד, שותפיו של נתניהו לעתיד. אתם, שכבר הודעתם לציבור על נכונותכם להצטרף לממשלתו הבאה. כדאי לשקול שוב, לפני שאתם מתמסרים לו, ומסגירים מאות אלפי קולות לידיו; הלא כן? עם נוכל תתנכל, ולעולם לא תתנחל בממשלתו.

ומה עכשיו, שאול מופז, שהפרת את כל נדריך, והשקרן בעיניך הפך ברגע אחד למנהיג ראוי. הוא עשה ממך אידיוט גמור, אם לא היית כזה. ייתכן כי הגיעה שעתך להחזיר ציוד למזכירות הממשלה והכנסת, לפרוש באי-כבוד ובשיא השפל, לתלות את הנעליים שתמיד היו גדולות מדי למידותיך ולשאיפותיך.

ומה איתך, אהוד ברק, שבזכותך האיש הזה עדיין קיים, ואתה שרדת בזכותו. כושר הניתוח שלך הוא מן המפורסמות, אך החולה תמיד מת, והמדינה הזאת חולה מאוד. שניים צינים מנגנים בכינור גדול אל מול השריפה, ורק שניכם מאמינים שעוד נתכנו לכם עלילות כמטחווי טיל.

מה אתה אומר, שמעון פרס, כבודך. מי לא שמע מפיך שביבי רוצה אבל לא יכול, הקואליציה שלו היא כריחיים על צווארו, כאילו מישהו אחר הכתיב לו את הרכבה. מי לא שמע, שבבחירה בין מנחם בגין ליצחק שמיר, חזקה על נתניהו שיבחר בדרך בגין. אבל נתניהו היה ונשאר אותו נתניהו, כשם שהערבים אותם ערבים וגם הים.

בשנים האחרונות הפכת למספיד הלאומי של כל המי ומי, אתה לא מפסיק ולא מספיק להספיד על ימין ועל שמאל, היום ואתמול, וגם למחר יש לך כבר התחייבות. קודם ספדת לאב ההיסטוריון, ובאותו מעמד שיבחת את הבן כ"עושה היסטוריה", שעקבותיה לא נודעו וממשיכים לחפש אחריה. והשבוע ספדת ליצחק שמיר שנוא נפשך. קשה להחליט מי סלד ממך יותר – יצחק ש. או יצחק ר., ולאו דווקא בגלל "האסכולות השונות"; זה הכל עניין של אופי.

אז מה עכשיו, צבא ההגנה לישראל, שמשתוקק לראות חרדים בשורותיו; הם ישקמו אותו לאחר כל מלחמות הנפל. כאילו בלעדיהם אין לצה"ל מספיק קלגסים כדי להכות ילד ערבי בן 9 בחברון. חיינו והגענו לזמן הזה, שבו נראה אברכים ממיתים עצמם באוהל סיירים, יידישער סולדאטן יורדים לפזעטצטאע.

ומה עכשיו, ציבור, עד מתי תלכו אחרי השקר וישקרו לכם, אחרי ההבל ותהבלו, אהבלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ