הרב עובדיה יוסף הכריז על תפילות מיוחדות "לביטול הגזירות"

המנהיג הרוחני של ש"ס הכריז אתמול על מצב חירום בישיבות על רקע התגברות הקריאות לגיוס חרדים, וביטל את חופשת "בין הזמנים" של האברכים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בזמן שרבבות הפגינו בתל אביב, המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, הכריז אמש בירושלים על הנהגת תפילות מיוחדות "לביטול הגזירות" ועל ביטול חופשת "בין הזמנים" בישיבות. מצב החירום שהוכרז בישיבות ובקהילות בא על רקע התגברות הקריאות לגיוס לכל, וככל הנראה גם המפנה בעמדת ראש הממשלה. "אנחנו נמצאים עכשיו בצרה גדולה. יש שחושבים למעט את כבוד התורה, למעט את תלמוד התורה, למעט את לומדי התורה, למעט את עמלי התורה, לצערנו הרב. הרי ישראל לא קיימים אלא בזכות התורה", אמר הרב אמש בשיעורו השבועי.

הרב עובדיה הורה לבתי הכנסת בישראל ובחו"ל להוסיף החל מהבוקר – שבו חל צום י"ז בתמוז – ועד הודעה חדשה, את תפילת "אבינו מלכנו" פעמיים ביום. התפילה, הכוללת בין השאר את המלים "אבינו מלכנו קרע רוע גזר דיננו", נאמרת בתקופת הימים הנוראים.

"אנחנו בצרה אם ימעיטו חס ושלום את עמלי התורה. עלינו להתפלל לקב"ה", אמר, "לכן מיום ראשון והלאה, מי"ז בתמוז, בין המצרים, נגיד תפילת 'אבינו מלכנו' תיכף אחרי שחרית ומנחה, נגיד אבינו מלכנו ונכוון לקב"ה שיציל אותנו. ישועת ה' כהרף עין. אני מבקש גם מאחינו שבארצות גולה, כולם, כל ישראל ערבים זה לזה, הם יודעים כמה אנחנו משקיעים שיהיה לנו לומדי התורה (...), בבקשה מכם אתם ששומעים בארצות הגולה כולם ישתתפו בתפילות האלה, להגיד כל יום אבינו מלכנו שיטה את לבבם, והקב"ה יבטל מעלינו כל גזירות קשות". גם ראשי "העדה החרדית", בקצה השמרני של הציבור החרדי, הכריזו על אמירת התפילה החל מהבוקר.

הרב עובדיה יוסף עם שמעון פרס צילום: קובי גדעון / פלאש 90

הרב עובדיה סיפר על גזירות שהיו נגד ישראל בימי סנחריב מלך אשור, ואז אמר: "אנחנו מוקפים שונאים..., אם מצד איראן, חיזבאללה, ויש פלסטינים צוררים לעם ישראל. מי יציל אותנו מידם? התורה! אם לא היתה התורה - לא היה נברא העולם בכלל".

יוסף קרא לביטול חופשת הקיץ של החרדים, שאמורה להתחיל בעוד שלושה שבועות: "אני מבקש אם אפשר שראשי הישיבות, ידידינו חביבינו, עיני ישראל תלויות עליכם, ידאגו לדבר שלא יהיה חופש בין הזמנים. השנה לא יהיה חופש. ללמוד תורה, להתחזק בתורה... שלא תיחלש התורה, כי מי שכואב לו הדבר הזה יידע שזה בנפשנו הדבר, בלי תורה אין לנו חיים. עת צרה היא ליעקב וממנה ייוושע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ