זיכוי אולמרט

נתניהו: "מביע אמון מלא במערכת המשפט"

בתגובת ראש הממשלה לזיכוי, הדגיש נתניהו בעקיפין את העובדה כי אולמרט הורשע בסעיף של הפרת אמונים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פרסם הערב תגובה קצרה לזיכויו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בה נמסר כי הוא "מביע אמון מלא במערכת המשפט בישראל". חלקה השני של ההודעה שיצאה מלשכת ראש הממשלה הדגיש בעקיפין את העובדה שאולמרט הורשע בסעיף של הפרת אמונים. "ראש הממשלה מברך את אהוד אולמרט על הזיכוי בשניים משלושת הסעיפים בהם הואשם", נמסר.

המערכת הפוליטית נחלקה היום בין מי שבירכו את אולמרט על הזיכוי, ובין מי שגיבו את הפרקליטות והדגישו כי אולמרט לא זוכה לחלוטין. מברכים רבים נרשמו במפלגתו של אולמרט, קדימה, כאשר יו"ר קדימה, שאול מופז, היה מראשון המברכים "על זיכויו בסעיפים המרכזיים במשפטו". ח"כ נחמן שי קבע כי "אנחת הרווחה של אהוד אולמרט היא גם יום של חשבון נפש לפרקליטות המדינה, למערכת הפוליטית ולתקשורת". ח"כ רונית תירוש הודיעה שתקדם חוק שיאסור חקירת ראשי ממשלה מכהנים על עבירות שביצעו טרם מינוים, לתפקיד ואילו ח"כ יואל חסון תבע לקיים דיון דחוף בשאלה האם מניעים פוליטיים עמדו מאחורי החלטת הפרקליטות להגיש את כתב האישום נגד ראש ממשלה מכהן.

נתניהו ואולמרט בטקס חילופי ראשי הממשלה ב-2009צילום: דניאל בר און

לעומתם, פרסמה יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', הודעה שבה גיבתה את הפרקליטות, ואמרה כי "לראשונה בישראל הורשע ראש ממשלה בהפרת אמונים. על אזרחי המדינה להיות גאים בכך שדין שועי ארץ כדין אזרח מן השורה". ח"כ כרמל שאמה מהליכוד השתומם על הקו הסלחני שנקטו קדימה וחלק מכלי התקשורת כלפי אולמרט, אף שהורשע. "ראש ממשלה לשעבר הורשע פה אחד בהפרת אמונים, והתקשורת ומקורביו חוגגים כאילו הוא זכה בפרס נובל", אמר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ