יעלון ופלסנר ינסו להציג עד הערב נוסח לחוק הגיוס

השניים יקיימומרתון דיונים, במטרה להביא את החוק לממשלה ולמליאה בתחילת השבוע הבא. סלע המחלוקת העיקרי - מכסות הגיוס שהמדינה תכפה מדי שנה על חרדים

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

הליכוד וקדימה פועלים להצגתו של חוק הגיוס החדש עוד היום, כדי להתחיל את חקיקתו בכנסת בשבוע הבא. השר משה (בוגי) יעלון מהליכוד וח״כ יוחנן פלסנר מקדימה צפויים לקיים היום ״מרתון״ דיונים עם נציגי משרדי הממשלה השונים בניסיון להתגבר על המחלוקות ולהציג נוסח משותף עד הערב. ״אנו מנסים בעצם השעות הללו לגבש הצעת חוק שתאפשר מתווה הדרגתי, שגם אם לא ישביע את רצון כולם - לא יביא לקרע בעם ויוביל להגדלה משמעותית של הנושאים בנטל", אמר יעלון אתמול.

לדברי גורם המצוי במשא ומתן, ״ישנם עדיין כמה נושאים מרכזיים שבהם לא הושגה הסכמה, אני מקווה שניתן יהיה להגיע לפשרה במהלך היום״. לוח הזמנים צפוף: יעלון ופלסנר מבקשים להשלים את החוק היום, כדי שהממשלה תוכל לאמץ אותו כבר ביום ראשון. ביום שני בכוונתם להביא את החוק להצבעה בקריאה ראשונה במליאה ולהשלים את הדיונים עליו עד לשבוע שלאחר מכן, שבוע הפעילות האחרון של הכנסת לפני צאתה לפגרה ולפני פקיעתו של חוק טל.

סלע המחלוקת העיקרי הוא עניין מכסות הגיוס שהמדינה תכפה מדי שנה על המגזר החרדי. אנשי פורום השוויון בנטל, שהובילו המאבק הציבורי לגיוס חרדים, הודיעו אתמול כי לא יקבלו חוק שיתפשר על המכסות ודרשו הקשחת עמדות בשורה של נושאים אחרים שספק אם יתקבלו בסופו של דבר .

יעלון ופלסנרצילום: משה מילנר / לע"מ

טרם ברור אם החוק החדש יטלטל את הרכב הקואליציה של נתניהו. שר החוץ, אביגדור ליברמן, שכבר הודיע כי הוא ומפלגתו יצביעו נגד החוק המסתמן, הבהיר שאין בכוונתו לפרוש מהממשלה. גם בסיעות החרדיות, הנפגעות העיקריות מן החוק החדש, עדיין לא החליטו אם לפרוש או להישאר בפנים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ