אולמרט ערב ההכרעה: אם אתמודד, לפיד יבוא אתי

בשיחות עם מקורביו אמר: "אני הפוליטיקאי היחיד שיכול להתמודד מטעם המרכז. לא מופז, לא לפיד, לא יחימוביץ'"

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שזוכה השבוע מפרשות מעטפות הכסף של טלנסקי ו"ראשונטורס", והורשע בהפרת אמונים בתיק מרכז ההשקעות, לא נגמל מן החיידק הפוליטי. בשיחות שקיים עם מקורבים ערב הכרעת בית המשפט בעניינו, הוא העריך מראש כי זו אכן תהיה ההחלטה - זיכוי מרוב האישומים, והרשעה בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות. משנשאל כיצד ינהג אם ייצא בשלום גם מתיק "הולילנד", השיב אולמרט לבני שיחו: "אחזור לחיים הפוליטיים ואתמודד לראשות הממשלה. אני הפוליטיקאי היחיד שיכול להיות מועמד לראש ממשלה מטעם גוש המרכז. אין שם אף אחד אחר: לא שאול מופז, לא יאיר לפיד, ולא שלי יחימוביץ'". כשנשאל מה לדעתו יעשה חברו הקרוב, יאיר לפיד, שהקים מפלגה עצמאית "יש עתיד", ונערך להתמודד בראשה בבחירות לכנסת ה-19, אמר אולמרט בביטחון רב: "יאיר ירד ויבוא אתי".

אולמרט השמיע את הערכתו זו באוזני יותר מאדם אחד בשבוע האחרון. בהתחשב ביחסיו הקרובים עם לפיד נשאלת לפיכך השאלה האם השניים מתואמים, והאם סוכם ביניהם כי במקרה ויתאפשר לאולמרט להתמודד שוב בבחירות הבאות, לפיד יסכים, כחלק מקונסטלציה פוליטית מסוימת, לוותר על שאיפתו לעמוד בראש מפלגה, ולהיות חלק ממפלגה או ממערך מפלגות שאולמרט ינהיג.

מלשכתו של אולמרט סירבו להגיב על הציטוט המיוחס לו. גם לפיד בחר שלא להתייחס לדברים. על אף ההערכה הרווחת במערכת הפוליטית כי אולמרט אכן עשוי לחזור לזירה בנסיבות מסוימות, רוב הציבור עדיין אינו בשל לכך.

אולמרט סמוך לביתו, שלשוםצילום: שירן גרנות

על פי סקר של חברת "פרויקט המדגם" בפיקוח הפרופסור קמיל פוקס מאוניברסיטת ת"א שפורסם אמש בחדשות ערוץ 10, רק 22 אחוזים מהציבור סבורים שאולמרט צריך לחזור לפוליטיקה. 70 אחוזים השיבו בשלילה על השאלה הזו. בתשובה לשאלה האם תצביע לקדימה אם אולמרט יעמוד בראשה, השיבו רק 11 אחוז מהנשאלים כי יצביעו למפלגה, בעוד ש-78 אחוז אמרו שלא יצביעו. ואילו בתשובה לשאלה מי ראוי יותר לכהן כראש ממשלה, השיבו 16 אחוזים בלבד את שמו של אולמרט, לעומת 40 אחוזים שתמכו בראש הממשלה, בנימין נתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ