הערכות בליכוד: קדימה פועלת לבחירות בפברואר

בליכוד מאשימים שקדימה מבקשת לפוצץ את שיחות הגיוס מתוך כוונה פוליטית; יעלון: "ההתעקשות על גיל הפטור מראה שאין רצון להגיע להכרעה היסטורית"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בליכוד מתחזקת ההערכה שהמשא ומתן עם קדימה לא יניב הצעת חוק לגיוס החרדים. גורמים בליכוד האשימו אתמול את קדימה בשימוש מניפולטיבי במשא ומתן כדי לחזק את מצבה בסקרים.

״קדימה מעוניינת לפוצץ את השיחות ולנסות לגזור כך קופון פוליטי״, אמר גורם בליכוד הבקי במגעים. לדבריו, ״ההערכה היא שפני קדימה אינם לפתרון, אלא למלחמה וניסיון להשיג רווח פוליטי מהיר״.

בליכוד שבה ועלתה אתמול ההערכה שראש הממשלה, בנימין נתניהו, יחליט להקדים את הבחירות לפברואר הקרוב. בכירים במפלגה טענו בשבועות האחרונים כי מדובר בעיתוי המתאים ביותר למפלגה לבחירות, בשל העימותים הצפויים עם המפלגות השונות על רקע הניסיון לגבש תקציב לפני כן.

במקביל, נעשים ניסיונות לפצל את קדימה מימין ולגייס לפחות שבעה מחברי הכנסת שלה, שיתפלגו ויחברו לליכוד. בשבועות האחרונים התקיימו מגעים עם כמה חברי כנסת לגבי הרעיון, אך עד כה המהלך לא צלח.

גם השר משה (בוגי) יעלון העריך אתמול  כי פניה של קדימה אינם לפתרון. לדבריו, "אני חושב שהשיקולים של קדימה במשא ומתן הזה הם פוליטיים. זו ההתרשמות שלי מאז אמצע השבוע שעבר. אנו עקביים בעניין יעדי הגיוס, שעליהם חתמה קדימה בתום המשא ומתן הקואליציוני. קיבלנו את עקרונות המתווה ולא את המלצות ועדת פלסנר, שכמה חברי ועדה בעצמם התנגדו להן. כל ההתעקשות על עניין גיל הפטור מצביעה על כוונות פוליטיות של קדימה, יותר מאשר על עניין מהותי להגיע להכרעה היסטורית".

גורם בליכוד אמר אתמול כי ״עדיין לא נקבעה פגישה נוספת בין עורכי הדין של המפלגות, המנהלים את המשא ומתן, לאחר שהתברר שיעלון ופלסנר לא מצליחים למצוא שפה משותפת לקידום המהלך". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ