שרים בליכוד חוששים מהתחזקות ציר הנגבי-נתניהו

בכיר במפלגה אמר כי "כולם רוצים להיות יועציו של ביבי ורואים איך הנגבי גוזל את מקומם". הנגבי עצמו מנסה לגייס פעילים בקדימה לערוק לליכוד

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

בכירים בליכוד הביעו בימים האחרונים חשש מהתחממות מערכת היחסים בין השר לשעבר צחי הנגבי לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו. שרים במפלגה הביעו בשיחות סגורות חשש ממעמדם בקרבת ראש הממשלה ומכך שהנגבי יהפוך ליועצו הפוליטי הבכיר של ראש הממשלה.

"ההכרזה של הנגבי על חזרתו לליכוד והמהלך שהוביל כדי לפלג את קדימה מעוררים תסיסה בליכוד", אמר בכיר בליכוד אמר ל"הארץ", "אין ספק שהתמודדותו ברשימת הליכוד תגזול מקום יקר מחברי הכנסת המתמודדים ברשימה הארצית". לדברי הבכיר, "ברמת השרים, כולם רוצים להיות היועצים של ביבי לעניינים הפוליטיים וכולם רואים איך הנגבי עומד לגזול את מקומם. חברי הכנסת מתלבטים אם לשתף איתו פעולה בשל כוחו הרב בליכוד או לנסות ולצאת נגדו, מחשש שמעמדם ייפגע".

הנגבי ונתניהוצילום: טס שפלן / ג'יני

הנגבי פתח במסע הסברה בניסיון לשכנע פעילים בקדימה לערוק לליכוד יחד עמו. הנגבי שיגר השבוע מכתב לפעילי התנועה בו הזמין אותם לכינוס שיקיים ביום חמישי הקרוב בכפר המכבייה. "אני קורא לכל חבריי בקדימה המרגישים כמוני להצטרף אליי", כתב הנגבי, "ביום חמישי אקיים מפגש עם אלה מכם המעוניינים להתפקד לשורות הליכוד".

במכתבו שטח הנגבי את הסיבות שהביאו אותו לנטוש את קדימה, שבע שנים לאחר שהחל את פעילותו בה. "לצערי, הגעתי למסקנה הכואבת כי אין לי עוד מקום בקדימה תחת הנהגת שאול מופז", כתב, "פעולותיו דרדרו את מעמד התנועה לשפל חסר תקדים. חמור מכך: החלטתו לפרק את הממשלה הרחבה סותרת את האינטרס של המדינה לשמור על אחדות העם ויציבות הממשל בשנה גורלית לביטחון ישראל. לפיכך נעניתי להצעת ראש הממשלה נתניהו לשוב לשורות הליכוד, התנועה בה גדלתי ושאותה ייצגתי בכנסת ובממשלה 17 שנים רצופות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ