מאבטחי מיסז׳ניקוב: השר נהג להשתכר ולחמוק מאבטחה כדי לבלות במועדונים

מאבטחיו של שר התיירות חשפו בחדשות 2 את הרגליו הלא-מיניסטריאליים, וטענו שהוא נעדר מישיבת הממשלה בה הוחלט על שחרור שליט לטובת בילוי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עובדים במערך האבטחה של השר סטס מיסז׳ניקוב טוענים כי נעדר מישיבת הממשלה בה אושרה עסקת שליט, בשל השתתפותו באירוע חברתי רווי אלכוהול. המאבטחים, ששמם לא פורסם, טענו בחדשות ערוץ 2 כי מיסז'ניקוב נהג לחמוק מהם במהלך בילויים ליליים ובהתנהלותו הכשיל אותם במשימת אבטחתו. לדבריהם, השר הרבה לבקר במועדוני לילה ולאחר לפגישות עבודה בשל כך. שעות העבודה הממושכות שנגזרו מבילוייו הליליים של השר, לפי המאבטחים, יצרו עליהם עומס עבודה רב. במשדר נטען כי תשעה מבין מאבטחי השר הוחלפו בתקופה האחרונה.

״השר לא רצה שיראו אותו במועדונים האלה״, סיפר אחד המאבטחים, שזהותו לא נחשפה. ״אי אפשר לאבטח שר במועדון לילה. זה מועדון שמפוצץ באנשים, לפעמים גם עבריינים מהעולם התחתון ואתה לא יכול להיצמד אליו פיזית, כי הוא ישר יצעק ויתחיל להשתולל״. מאבטח אחר סיפר כי ״יש מקרים שהשר יוצא לפעמים בלי להודיע, עולה על האוטו. לפעמים אם זה מאבטח צעיר, הוא אומר 'שב פה', יוצא עם האוטו לבד, דבר שהזוי מבחינת נהלים של אבטחה״. לדבריו, ״הוא הולך אתה לא יודע מה הוא עושה״.

לדברי גורמי האבטחה, מיסז'ניקוב נוהג להתאכסן בדירה ביפו, שאיננה ביתו הרשמי, ולכן לא זוכה לתנאי אבטחה מספקים הכוללים הצבת ביתן עם זקיף בכניסה. בהיעדר תשתית ראויה במקום, ״הגענו למצבים שהיינו צריכים לעשות את צרכינו בחוץ״, אמר אחד המאבטחים.

מיסז'ניקוב בביקור עבודה ברוסיה ואוקראינה, השנהצילום: פרופיל הפייסבוק של השר

איש מערך אבטחה אחד טען כי מיסז'ניקוב נהג לצאת בקביעות לבילוי במועדונים ולהשתכר. ״אם זה היה נגמר בדרינק זה עוד היה טוב. בעשרות מקרים הוא היה חוזר שיכור מתנדנד, נודף ריח אלכוהול. היו גם תקופות של שלושה לילות בשבוע. הוא איבד את שיווי המשקל לא פעם. היו מאבטחים שנאלצו לתמוך בו, והיו גם כאלה שסרבו״.

ממשרד התיירות נמסר בתגובה כי ״מדובר בהכפשות של עובדים שהיו מעורבים בהתנהגות בלתי הולמת ואף במקרי אלימות, פוטרו בשל כך וכעת מנסים לנקום באמצעות בדיית שקרים והשמצות הזויות. בעקבות פיטוריו, פנה אחד העובדים לנציבות שירות המדינה שבדקה את תלונתו ומצאה כי אין בה דבר וחצי דבר. אבטחת השר מתבצעת בהתאם להנחיות המחייבות את כל שרי הממשלה ובהתאם לנהלים של הגוף המנחה, ללא תקלות או חריגות מנוהל זה״.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ