מיסז'ניקוב מגיב: לא רוצה ללכת לישון בעשר בגיל 43

יממה לאחר תחקיר ערוץ 2 על שר התיירות, מיסז'ניקוב מכחיש את הטענות על התנהגות בלתי הולמת. "המאבטחים שהתלוננו פוטרו - וכעת משמיצים"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, דחה הערב את טענות מאבטחיו לשעבר, לפיהן הוא נוהג להשתכר במועדונים, לברוח מהמאבטחים ולהקשות על השמירה עליו. ״אני צעיר, ואחרי שעות העבודה אני רוצה לצאת עם חברים ולשתות כוסית ולאכול, ובסופ"ש אני גם אוהב ללכת לרקוד. לא רוצה ללכת לישון בעשר בלילה בגיל 43. מעולם לא השתכרתי בפרהסיה. מעולם לא גררו אותי - לא מאבטח ולא חבר - ומעולם לא ביקרתי במועדון חשפנות. זו האמת״.

מיסז'ניקוב תקף את המאבטחים שהתראיינו לחדשות ערוץ 2 וגוללו את טענותיהם. לדבריו, "אותם מאבטחים פוטרו בבושת פנים מעבודתם בגלל התנהגות בלתי הולמת ואף אלימה. הם מנסים כעת לסחוט כספים בכל האמצעים תוך בדיית שקרים גסים והשמצות. אחד המאבטחים פנה לנציבות שירות המדינה שלא מצאה דבר וחצי דבר בטענות האלה. הופר כלל האתיקה החשוב ביותר בין מאבטח לאיש ציבור".

צילום: מיכל פתאל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הערב לראשונה לעדויות של מאבטחיו של שר התיירות. נתניהו אמר כי יש בכתבה "דברים מטרידים, אבל שמענו את תגובת השר. צריך להמתין עד שהתבררו הפרטים". 

השר מיכאל איתן תקף אתמול את פנייתם של מאבטחיו של מיסז׳ניקוב לתקשורת, וזעם על החלטתם להפר את הסודיות והאמון הנלווים ליחסי שר-מאבטח. "חיבור בין גורמי אבטחה לתקשורת הוא מסוכן, פוגע באבטחה ויתרה מכך, פוגע ביסודות המשטר הדמוקרטי. היום מדובר בטענות על התנהלות אישית, אך אם העברת המידע לתקשורת לא תגונה, יש סכנה כי התופעה תתרחב ויועבר מידע גם בענייני עבודה ובנושאים פוליטיים. יש לערוך בדק בית במערך אבטחת האישים על מנת למנוע מחדלים נוספים של העברת מידע ממאבטחים לתקשורת".

לעומתו, יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', קראה לראש השב"כ ולגורמי הביטחון שלא להתנכל למאבטחים שחשפו את פרשת מיסז'ניקוב. "על שירותי הביטחון להתמקד בחקר הפרשה עצמה, כיצד לא ניתן פיתרון לכשלים ביטחוניים בשל התנהלותו לכאורה של השר, וכיצד היו המאבטחים נתונים בפועל להתעמרות ולמצבים בלתי אפשריים".

בחדשות ערוץ 2 צוטטו אתמול עובדים במערך האבטחה של השר סטס מיסז׳ניקוב שטענו כי השר נעדר מישיבת הממשלה בה אושרה עסקת שליט, בשל השתתפותו באירוע חברתי רווי אלכוהול. המאבטחים, ששמם לא פורסם, טענו כי מיסז'ניקוב נהג לחמוק מהם במהלך בילויים ליליים והכשיל אותם במשימת אבטחתו, בשל התנהלותו. לדבריהם, מיסז׳ניקוב נהג לבלות במועדוני לילה ולאחר לפגישות עבודה בשל כך. עוד טענו כי שעות העבודה הממושכות, שנגזרו מבילוייו הליליים של השר, יצרו עומס רב על המאבטחים. במשדר נטען כי תשעה מבין מאבטחי השר הוחלפו בתקופה האחרונה. לדברי גורמי האבטחה, מיסזניקוב נוהג להתאכסן בדירה ביפו, שאיננה ביתו הרשמי, ולכן לא זוכה לתנאי אבטחה מספקים הכוללים הצבת ביתן עם זקיף בכניסה. בהיעדר תשתית ראויה במקום, ״הגענו למצבים שהיינו צריכים לעשות את צרכינו בחוץ״, טענו.

בחדשות ערוץ 2 שודר אמש בתגובה לפרסום כי בניגוד לטענות השר, הרוב המכריע של העדים בכתבה זכה וזוכה להערכה מקצועית ולא פוטר מעולם. בנוסף, כי בניגוד לטענת השר, מעולם לא נערכה בנציבות בדיקה שזיכתה את השר מהטענות, כפי שטען.

השתתפו בהכנת הכתבה: גילי כהן ורינה רוזנברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ